CHP karıştı! Vekiller istifa ediyor Muharrem İnce partisine katılıyorlar! İsmail Saymaz o isimleri açıkladı...

CHP karıştı! Vekiller istifa ediyor Muharrem İnce partisine katılıyorlar! İsmail Saymaz o isimleri açıkladı...

Gazeteci İsmail Saymaz tek tek isim saydı, sebepleri ile CHP'den ayrılıp İnce'nin tarafına geçenlere işaret etti. İsmail Saymaz, Muharrem İnce'nin yeni partisi hakkında da çok özel detaylar verdi.

İsmail Saymaz Muharrem İnce'nin yeni kuracağı parti ile ilgili olarak çok şaşırtan detaylar sızdırdı. Saymaz'ın yazısında belirttiğine göre İnce'nin kuracağı partiye üç CHP'li vekil dahil olacak. Yakında istifalarını verecekler...

Partinin adı belli

Gazeteci İsmail Saymaz bu seferki yazısını Muharrem İnce'nin kurulacak olan partisi ile ilgili sızan bilgilere ayırdı. Saymaz'ın belirttiğine göre partinin logosu için hala uğraş veriliyor ancak ismi belli. Muharrem İnce'nin genel başkanı olacağı partinin adı Memleket Hareketi olacak. 

İlkbaharda kurulacak olan partinin üç önemli tarih belirlediğini açıklayan saymaz ilk olarak Irak tezkerenin reddedildiği tarih olan 1 Mart'a işaret etti. Diğer tarihler ise 23 Nisan ve 19 Mayıs olacak.

Saymaz, İnce'nin de istifası ile ilgili olarak yazısını yazmaya başladığını duyurdu. İnce, istifa metninde bireysel kırgınlıkları değil manifestosunu ve ideolojik ve politik ayrışmanın nedenlerinden bahsedecek. 

Üç vekil kim?

Bir yandan da istifasını verecek üç vekilin kim olduğunu açıklayan Saymaz, Mehmet Ali Çelebi, Avni Aksoy ve Özcan Özel'in isimlerini verdi. Bu üç isim daha öncesinde CHP'ye bir mektup sunmuştu. Mektuplarında CHP'yi sert eleştiren üçlü, patinin halkın gözünde marjinalleştirilmesinden rahatsız olduklarını dile getirdiler. 

CHP'nin sebil olmadığını ve diğer partiler beslememesi gerektiğini dile getiren mektupta, Abdullah Gül ile olan yakınlaşmadan yakınılmıştı. HDP ile olan ittifaka ise şiddetle karşı çıktıkları belirtilen mektupta HDP'nin aracılığına ihtiyaçları olmadığının altı çizildi.