CHP ve Davutoğlu'nun partisinden ittifak kararı basının karşısında resmen duyurdular

CHP ve Davutoğlu'nun partisinden ittifak kararı basının karşısında resmen duyurdular

Herkesin gözü bu görüşmedeydi en çok merak edilen soru ise ittifak meselesiydi. Açıklama yapıldı. Davutoğlu ittifak için ne düşünüyor? Kılıçdaroğlu ne dedi? Ayrıntılar

Geçmişte Koalisyon görüşmelerinde Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu bir çok kez bir araya gelmişlerdi. O dönem AKP Genel Başkanı olan Ahmet Davutoğlu ise şimdi Gelecek Partisi genel başkanı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu kendisini ve partisini ziyaret etti. Bu ziyaret Ankara'da yeni ittifak sesleri olarak yankılandı.

Basının ilgisi büyüktü. Hemen hemen herkesin merak ettiği bir şey vardı Gelecek partisi Millet İttifakı'na mı katılacak?

Bu soruya ilişkin bir açıklama geldi

Açıklama CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu ziyaret etti. Ziyaretin ardından basın mensuplarının karşısına çıkan Kılıçdaroğlu ve Davutoğlu, görüşmede ittifak konusunun gündeme gelip gelmediğiyle ilgili soruya karşılık, bunun bir hayırlı olsun ziyareti olduğu yanıtını verdiler.
Ancak Herkes gayet iyi biliyor ki Gelecek Partisi'nin AKP ile ittifak yapması mümkün değil. Önlerinde iki seçenek var . Ya yeni bir 3.ittifak kurulacak ya da Gelecek Partisi Millet ittifakına katılacak.

Ancak en ağır basan Seçenek kuşkusuz Millet ittifakına katılacak olmaları..