CHP'de beklenmedik gelişme Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması

Temel Karamollaoğlu Cumhurbaşkanı adaylığı için Abdullah Gül ismini Kılıçdaroğlu kabul etti açıklamasının ardından CHP'de tartışma başladı. Sabahattin Önkibar ise Ali Babacan iddiasında bulunmuştu. CHP'li Özgür Özel'den açıklama var

CHP'de beklenmedik gelişme Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması
Yayınlanma Tarihi : 26 Mart 2021 00:22

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak herkes merak ediyor. Çeşitli iddialar gündeme getiriliyor. Bu iddialar arasında en dikkat çekeni ise Abdullah Gül'ün adaylığı meselesi o olmazsa Ali Babacan..

Ancak bu iddialar tamamen CHP yönetimi tarafından gerçek dışı olarak değerlendiriliyor.

Fakat 2018 seçimlerine ilişkin bomba bir itiraf geldi. İtirafı yapan isim Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu oldu.

Ve o dönem Kemal Kılıçdaroğlu'nun Abdullah Gül ismini kabul ettiğini dile getirdi.

O gün bugündür tartışmalar bitmek bilmiyor..

Yine bu ve benzer isimleri gazeteci Sabahattin Önkibar'da gündeme getirince CHP'den konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Açıklamayı yapan isim ise CHP'nin parlayan Yıldızlarından olan Özgür Özel'di...

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Özel yaptığı basın toplantısında, "Cumhurbaşkanı adayımız açıklana kadar adayımız sensin, hepinizsiniz, Cumhuriyet Halk Partisi üyeleridir. O isim açıklana kadar cumhurbaşkanı adayı gibi hepimiz çalışacağız, durmadan, ara vermeden çalışacağız. Kars çalışırsa, ayağa kalkarsa Türkiye ayağa kalkar" şeklinde bir açıklama yaparak adaylarının henüz belirlenmediğinin sinyalini verdi.

EKREM İMAMOĞLU - MANSUR YAVAŞ

belediye-baskanlarc4b1-jpg.jpg

Çok sayıda ankette ise CHP'nin potansiyel adayları arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ön planda çıkıyor.

Ancak bir çok siyasi gözlemci Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde MHP oylarını da alabilecek bir aday gereksinimi olduğundan Ülkücü kökenli Mansur Yavaş'ın en doğru seçenek olacağını dile getiriyorlar

Hatta Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adayı olması durumunda ikinci turda seçimi kazanabileceğine kesin gözüyle bakan siyasi gözlemciler bile bulunuyor

CHP'nin bu adaylar dışında başka bir isimle yarışa katılması durumunda ise Erdoğan karşısında şanslarının oldukça düşük olduğu gözlemleniyor.