CHP'de büyük kriz! Dağılma başlıyor gelişmeleri Sözcü yazarı İsmail Saymaz açıkladı

CHP'den ayrılması beklenen milletvekilleriyle ilgili yeni gelişme! Partideki kriz derinleşiyor. Sözcü yazarı İsmail Saymaz gelişmelerle ilgili ayrıntıları paylaştı.. İşte ayrıntılar

CHP'de büyük kriz! Dağılma başlıyor gelişmeleri Sözcü yazarı İsmail Saymaz açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 28 Ocak 2021 15:14

CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu yönetimine muhalif olan vekillerle ilgili kriz sürüyor. İSMAİL SAYMAZ krizin boyutunu yazdı. Muharrem İnce'nin partisine katılacağı iddiaları gündeme oturan milletvekilleri ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun görüşme yapacağı bildirilmişti.

Öte yandan bir belediye başkanı da CHP'den istifa ederek Muharrem İnce'nin kuracağı partiye katılıyor. İnce tarafından kurulacak partinin Memleket Partisi olacağı iddia edilse de son dakika değişikliğiyle partinin başka bir adı olduğu duyurulabilir.

Şimdilerde tüzük çalışmalarının sürdürüldüğü partinin önümüzdeki günlerde duyurulması bekleniyor. Muhalif cephede hareketli günler yaşanırken CHP içerisinde derinleşen krizle ilgili İsmail Saymaz bütün ayrıntıları yazdı..

İşte CHP'de deprem etkisi yaratan gelişmeye ilişkin tüm ayrıntılar.

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Sözcü yazarı İsmail Saymaz bugünkü köşe yazısında, CHP'den istifa edip Muharrem İnce'nin kuracağı partiye katılacakları konuşulan üç milletvekili ile ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Son  dönemde Siyaset Kulislerinde, Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel'in CHP'den istifa edeceği ve Muharrem İnce'nin kuracağı yeni partiye geçecekleri konuşulmaktaydı.
 
İsmail Saymaz köşesinde bu konuyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Ve şunları yazdı.. 

CHP'de kriz cumaya ertelendi


İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel'in muhalif girişimi CHP'de karşılık buldu.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Grup Başkenvekili Özgür Özel ile üç vekille önceki akşam görüştü. Özel ve vekiller kahvaltı yaptı.

Dün konuştuğum Çelebi, “Partide birliği öne çıkardık. Muharrem İnce'nin çağrılması lazım” diyor.
 
Cumaya kadar adım atılmasını beklediklerini kaydediyor. “Görüşülmezse yol haritası belirleyeceğiz” diyor.

CHP yönetimi ise “Şu an için istifa yok. Fakat sorunun çözüldüğünü söylemek için de erken” diyor. İnce ile görüşme ihtimali şimdilik bulunmuyor. Bu arada, üç vekilin CHP ile İnce arasında pazarlık yürüttüğü düşünülüyor.

Öte yandan İnce, Memleket Hareketi'nin kurucular kurulunu topladı.

Tüzük hazırlandı. Tüzüğe göre genel başkanı üyeler seçecek. Başkan iki dönem partiyi birinci yapamazsa istifa edecek. Kadınlar için fermuar sistemi uygulanacak. Parti, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü diye tanımlanacak. İnce, şu vurguyu yapıyor:


“Atatürk'le problemi olanları, terörün her türlüsünü kınamayanları istemiyoruz.”

İnce, Batı Karadeniz'den geziye başlayacak.

Kaynak: SÖZCÜ GAZETESİ

İlgili Haberler