CHP'de Muharrem İnce operasyonu başladı Genel Merkez İnce'ye yakın isimleri kovmaya başlıyor

CHP'de Muharrem İnce operasyonu başladı Genel Merkez İnce'ye yakın isimleri kovmaya başlıyor

Önümüzdeki 2021 yılı içerisinde yeni parti kurması beklenen Muharrem İnce CHP içerisinde krize yol açtı. İnce'ye yakın kaynakların tasfiyesi için harekete geçildi.

Girdiği her seçimi kaybederek AKP iktidarının güçlenmesini sağlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı bayrak açan CHP'li Muharrem İnce bilindiği gibi Eylül ayında Memleket hareketini başlatmıştı.

CHP'deki küskünler ve rahatsızlarla birlikte yeni bir parti kurması beklenen Muharrem İnce'nin beklenen adımı önümüzdeki haftalarda atması bekleniyor.

CHP'li Muharrem İnce yeni parti kuruluşu için yolculuğunu devam ettirirken CHP'de ise gerilim şimdiden başladı.

Yenişafak gazetesinde yer alan bir habere göre CHP'de ince tasfiyesi başlatıldığı duyuruldu. 

Gazetenin haberinde Muharrem İnce'ye yakın isimler tasfiye kıskacına alındığı dile getirilirken parti yönetiminin düğmeye basıldığı bilgisi yer aldı.. 

Bilindiği gibi Türkiye'yi aylardır karış karış dolaşan CHP liderinin dahi ayak basmadığı ilçelere giden Muharrem İnce parti kuracağını açıklamıştı. Bu açıklamaların ardından CHP'de panik başladı. CHP'den görüştüğüm isimler var geleceklerine inanıyorum açıklamasında bulunan Muharrem İnce CHP genel merkezini harekete geçirdi. İncelemeler başladı ve İnce'ye yakın isimler tek tek tasfiye edilecekler. İlk incelemenin parti örgütlerinden başladığı bilgisi geldi.

Yapılan incelemelerde parti üyelerinin sosyal medya paylaşımlarının mercek altına alındığı dile getiriliyor. Bu isimlere partiden istifa baskısı yapılırken kamuoyuna kendileri bıraktı istifa ettiler izlenimin bırakılacağı iddia ediliyor.

Bilindiği gibi Anadoluyu karış karış gezen Muharrem İnce gittiği şehirlerde CHP İl veya İlçe başkanlıklarını ziyaret etmiyordu.

Neden diye sorulduğunda ise bu arkadaşlara CHP Genel merkezi bir girişimde bulunabilir yanıtını vermişti.

Muharrem İnce tarafından kurulacak partinin Türk siyasetinde taşları yerinden oynatması beklenirken bir çok ankette ittifaksız yüzde 10 barajını rahatlıkla geçtiği görülüyor.