CHP'den ihracı istenen başkan meydan okudu!

CHP'den ihracı istenen başkan meydan okudu!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın il teşkilatı eski başkanlarından Barkan Kalınomuz, partisinden bir yıl ihraç edilmesini sosyal paylaşım sitesi hesabından adeta meydan okudu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın il teşkilatı eski başkanlarından Barkan Kalınomuz, partisinden bir yıl ihraç edilmesini sosyal paylaşım sitesi hesabından değerlendirdi. Daha önce de partisine ve partililere karşı sert açıklamaları ile gündeme gelen ve dikkatleri üzerine çeken eski Başkan Kalınomuz, bir yıllık ihraç kararına ilişkin “Bu bir yılı askerlikten sayarım. Bir yıl geçince kınayı kimin eline yakarız bilinmez. Ben Egeliyim ancak zeybek oynarken diz çökerim” diye yazdı.


Bilindiği gibi yönetim kurulundaki isimlerin istifası ile İl Başkanlığı’ndan düşen Barkan Kalınomuz’un yerine 15 Eylül 2014 tarihinde kayyum, il başkanı Hikmet Saatçi’nin atanmasının ardından sosyal paylaşım sitesi hesaplarındaki açıklamaları ile dikkat çeken Barkan Kalınomuz disipline sevk edilmişti.


Disiplin kurulu tarafından partisinden 1 yıl süre ile ihraç edilen CHP Aydın İl Başkanı Barkan Kalınomuz bu defa sosyal paylaşım sitesi hesabından yaptığı paylaşımda “Beni çoluğum,çocuğum, atalarım kadar sevdiğim Cumhuriyet Halk Partisinden geçici olarak 1 yıl süre ile ihraç etmişler. Şu iyi bilinmelidir ki CHP'li olmak değil, CHP'li ölmek önemlidir. Benim üyeliğimi rafa koyabilirsiniz ama kalbimdeki mavi olmayan kırmızı rozetimi asla sökemezsiniz. Ben Egeliyim. Ancak zeybek oynarken diz çökerim. 1 yıl çabuk gelir geçer, askerlikten sayarız. Şimdi kınayı elime, 1 yıl geçince kınayı kimin eline yakarız o bilinmez işte!!!!” ifadelerine yer verdi.
İBRAHİM KILINÇ 

Kaynak:Haber Kaynağı