CHP'ye büyük şok! Muharrem İnce partiyi kuruyor adı da açıklandı! İsmi olay oldu

CHP'ye büyük şok! Muharrem İnce partiyi kuruyor adı da açıklandı! İsmi olay oldu

Muharrem İnce'nin yeni partisi yolda! Artık her şey kesinleşti! İsminin ne olduğu anlaşılan parti ile Muharrem İnce CHP'yi şoka uğrattı. Muharrem İnce bombayı patlattı, CHP şokta. Yeni partinin ismi ise...

CHP'den henüz ayrılmamış olan Muharrem İnce'nin yeni kuracağı parti ile ilgili gelişmeler hızla gündeme düşüyor. Son aşamalara gelen parti çalışmalarının toplam yetmiş kurucu üyesi varken, partinin ismi de belli oldu...

Cumhuriyet Halk Partisi'nin eski üyesi ve Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, olaylı bir şekilde üyesi olduğu partiye muhalefet yapmış ve partiden ayrılıp yeni bir parti kuracağını duyurmuştu. Fikir olarak zıt düşen CHP ile Muharrem İnce ayrılığının resmi olarak ne zaman olacağı belli değil. Ancak tahmin edilen tarih ya şubat ayının sonu ya da mart ayının ilk günleri olacak. 

Memleket Hareketine yakışan bir isim...

Muharrem İnce'nin başlattığı Memleket Hareketi kapsamında partileşme çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Edinilen bilgilere göre ise parti ismi belli oldu. Buna göre ise partinin ismi "Memleket Partisi" oldu.

Memleket Partisinin yakın zamanda tüzük programının ise Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılmasını bekleyebilir.

İYİ Partili isim de katıldı!

Tahmin edilene göre Muharrem İnce'ye CHP'den bazı milletvekilleri katılacak ve mevcut olan bazı CHP'li milletvekilleri destek verecek. İlk olarak CHP'den üç isimin katılacağı duyurulmuştu ancak bu sayının artabileceği ise ihtimaller dahilinde. Bunun yanında İYİ Parti kurucusu olan ve istifasını veren Kurmay Albay Ali Türkşen de Memleket Partisi'ne katılacak.

Sivas Kongresi'nin yıl dönümünde Sivas'ta başlatılan Memleket Hareketi kapsamında bugüne kadar ise kırk sekiz şehir gezildi. İllerin yanında çok sayıda köyün de ziyaret edildiği biliniyor. 

Parti binası ise Ankara Çankaya'da dört katlı bir binada kurulacak.

 

İlgili Haberler