CHP'ye ve Parti içi muhalefete resti çekti

Partisinin Kızılcahamam kampında konuşan Erdoğan, parti içi muhalefete sert mesajlar verirken, linç girişimi ile ilgili Kılıçdaroğlu’nu suçladı.

LİNÇ GİRİŞİMİNDE KILIÇDAROĞLU’NU SUÇLADI 


“Sen bunlarla dayanışma içinde olacaksın ve Çubuk'a gideceksin şehidimin cenazesi. Benim Çubuk'taki köylümü hiç düşünmüyor musun? Onlar acaba benim oraya gidişimi nasıl karşılayacak diye. Ben Cumhurbaşkanı olarak soruyorum. Rahatsız olurum derse gitmiyorum. İkinci bir sıkıntıyı niye yaşatayım? Sen siyasi istismar için oraya gidiyorsun. Şehit için değil” 

BAHÇELİ’Yİ KIZDIRACAK AÇIKLAMA

Erdoğan partisinin oy oranı için ise “AK Parti olarak seçimde yüzde 44,4’lük oy oranına ulaştık. Cumhur İttifakı olarak da toplamda yüzde 51,7 gibi hem 16 Nisan hem de 24 Nisan seçimleriyle uyumlu bir sonuç elde ettik.” dedi.Erdoğan’ın bu açıklaması akıllara Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarını getirdi. Bahçeli; 13 Nisan’da partisinin yine Kızılcahamam’da yapılan toplantısında yaptığı değerlendirmede, Erdoğan’ın da bugün yaptığı hesaplamaya karşı çıkmış “Oy oranımızı yüzde 7.4 göstermek haksızlıktır, adaletsizliktir. 31 Mart’ta partimizin aldığı oy yüzde 18.8’dir” demişti. 
Kaynak Yeniçağ: 

Benzer Videolar