Cildi Canlandıran Güzelleştiren Elma ve Zeytinyağının Gücüyle Krem Tarifi

Cilt kremleri arasında belki de daha önce duymadığınız bir tarifi şimdi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu tarifi denediğinizde çok şaşıracağınıza eminim.

Cildi Canlandıran Güzelleştiren Elma ve Zeytinyağının Gücüyle Krem Tarifi
Yayınlanma Tarihi : 21 Ocak 2021 20:29

Uzun zamandır uygulamış olduğum bir cilt kremi var. Güzellik içerikleriyle ilgilenen birisiyim genelde. Bu yüzden yerli ve yabancı bir çok kaynağı mutlaka araştırırım.

Kendimin uygulamadığı hiç bir maskeyi veya kremi de dostlarımla asla paylaşmak istemem. Şimdi sizlere uyguladıktan sonra faydasını gördüğüm bir krem tarifinden bahsedeceğim.

Bilindiği gibi elma başlı başına cildimize olumlu katkıları olan bir meyvedir. Zeytinyağı ise dünyanın en sağlıklı meyve sularından birisidir. Bu tarifimde sizlere zeytinyağı ve elmanın birleşimiyle elde edilen maske krem tarifi vereceğim.

Uygulayınca hemen farkı görecek ve sizlerde arkadaşlarınıza mutlaka önereceksiniz! İşte Harika Cilt kreminin tarifi:

Malzemeler

1 adet kırmızı elma
Zeytinyağı
Gül suyu
Cam bir koruyucu kap

Hazırlanışı

Yıkadığınız elmanızı ortadan ikiye bölün ve çekirdeklerini çıkartın. Elmayı küçük parçalar halinde doğrayın ve blenderın içine alarak üzerine yarım su bardağı kadar zeytinyağı ve dilediğiniz kadar gül suyu ilave edin.

Yaklaşık 5-6 dakika kadar pürüzsüz hale gelinceye denk blenderda karıştırmaya devam edin. Daha sonra karışımınızı bir tencereye boşaltın ve ısınıncaya kadar ocakta bırakın. Karışımınızın iyice ısındığından emin olduktan sonra sonra soğuması için ocaktan alın. Soğuyan karışımınızı temiz olduğunu düşündüğünüz cam bir koruyucu kaba boşaltarak saklayabilirsiniz.

Ev yapımı elmalı gece kreminiz hazır. Buzdolabında yaklaşık 4-5 gün kadar saklayabilirsiniz. 
 
Elmalı Gece Kremi Nasıl kullanılır?

Temizlediğiniz yüzünüzü ve boynunuzu nazikçe kuruladıktan sonra ev yapımı elmalı gece kreminizi parmak uçlarınızla cildinize ve boynunuza yukarı yönde dairesel hareketlerle uygulayın. Bir gece beklettiğiniz elmalı gece kreminizi sabah ılık su ile durulayın.

Yüzünüz ve boynunuz haricinde elleriniz ve ayaklarınız içinde elmalı kreminizi kullanabilirsiniz. Ev yapımı elmalı kreminiz her cilt tipi için uygundur.
 

İlgili Haberler