Cildi Kar Gibi Beyazlatan Maske Tarifi! Yoğurt, Bal, Zerdeçal ve..

Cildi Kar Gibi Beyazlatan Maske Tarifi! Yoğurt, Bal, Zerdeçal ve..

Cildi bembeyaz yapacak tarif! Cilt renginize iki ton açtıracak tamamen doğal tarifleri evinizde iki dakikada yapıp yüzünüze uygulayabilirsiniz. Tamamen doğal olan bu tariflerle cildinizi kar beyazı haline getirebilirsiniz.

Cilt rengi güneş nedeni ile zamanla kendi renginden daha koyu bir renge dönebilir. Hatta boyun kısmı ile yüz kısmındaki cilt tonu farklılığı da bundan kaynaklanır. Esas beyazlığınıza ulaşmak ve yüzünüzü çok daha aydınlık hale getirmek için bu maskeleri deneyin.

Zerdeçalı hindistan cevizi yağı ile birleştirince dişler için etkin bir beyazlatıcı oluşturmaktadır. Aynı şeyi yüz için de yapabilirsiniz. Ancak hindistan cevizi yağı yerine yine beyazlatıcı etkisi olan pirinç unu ve ev yoğurdu kullanmamız gerekecek. Bunun yanında daha yaralı ve onarım gerektiren ciltler için de bal ve yoğurt maskesini öneriyoruz. Hazırsanız maskelerimize bakalım.

Zerdeçallı beyazlatıcı maske tarifi

Kullanacağımız zerdeçal oranı bir tatlı kaşığı kadar olacak. Bunun üzerine iki çay kaşığı kadar pirinç unu ve üç yemek kaşığı da ev yoğurdu ekleyelim. Elinizde pirinç unu bulunmuyorsa alternatif olarak nohut unu ya da öğütülmüş yulaf ekleyebilirisiniz. Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın. Ancak kıyafetlerinize dikkat edin çünkü zerdeçal lekesi kolay kolay çıkmaz. Göz çevresi ve dudaklara dikkat ederek yaydığınız maskeyi beş dakika beklettikten sonra bol su ile durulayın.

Yoğurtlu Ballı Beyazlatan Maske

Tarif için yine ev yoğurdu kullanırsak daha iyi bir sonuç alırız. Bir yemek kaşığı kadar yoğurt içerisine bir yemek kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı kadar da limon suyu ekleyin. 

Küçük bir kase içerisine tüm malzemeleri karıştırın. Yüzünüze temiz ellerle uygulayın. Maskeden önce yüzünüzü iyice temizlediğinizden emin olun. On beş dakika kadar beklettikten sonra bol su ile durulayın. Maskeleri haftada iki kez yapabilirsiniz.

Maskeleri uyguladıktan sonra yüzünüzü koruyucu bir tonik ile silip cildinize uygun bir nemlendirici kullandığınızdan emin olun. Ayrıca yüzünüzü tekrar esmerleşmekten korumak için güneş kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin.