Cildinizi Güzelleştirecek Maya ve Sirkeden Yapılan Doğal Güzellik Sırları

Evimizde bulunan ve düşük maliyetli, doğal malzemeler ile yapılabilecek cilt bakım yöntemlerinden bahsediyoruz. Kağıt ve kalemi hazırlayalım! Kendi memnun kaldığım ve sizlere de aktarmak istediğim bu doğal cilt bakım ürünlerinden vazgeçemeyeceksiniz.

Cildinizi Güzelleştirecek Maya ve Sirkeden Yapılan Doğal Güzellik Sırları
Yayınlanma Tarihi : 17 Aralık 2020 08:30

Merhaba sevgili okuyucular, bu yazıda sizlere çok etkili ve en iyi sonuç alabileceğiniz evde cilt bakımı yöntemlerinden bahsedeceğim. Tamamı, kendi gözlemlerim ve daha önce defalarca deneyip memnun kaldığım yöntemlerden oluşuyor.  

Bildiğiniz gibi cilt bakımı yapmak hem cildimizin hem de psikolojik açıdan ruhumuzun ihtiyaç duyduğu bir işlemdir. Cildimiz, her türlü çevresel veya ruhsal sorunlarla baş ediyor dersem yanlış söylemiş olmam diye düşünüyorum. Bu yüzden bizler, cildimize iyi bakmak istiyor, bir yandan da bunu en düşük maliyetlerle ve doğal yöntemlerle yapmayı tercih ediyoruz. Gelin sizlere hem doğal hem de evinizde bulunan ürünlerle yapacağınız cilt bakım yöntemlerinden bahsedeyim... 

İlk olarak, yıllardır büyüklerimizin de bildiği eski ve çok etkili bir yöntemle başlayalım. MAYA MASKESİ! Hem çok etkili hem de evinizde bulunması çok olağan bir ürünle cilt bakımı yapıyoruz. Kuru veya yaş maya fark etmeksizin kullanabiliyoruz bunu. Biraz ılık suyla sulandırıp maske kıvamına gelen mayamıza, isteğe bağlı birkaç damla da limon sıkıyoruz. Harika bir doğal maske elde etmiş olduk bile! Maya yüzümüzde iyice kuruduktan sonra, yıkıyoruz ve o eşsiz yumuşaklığı hissedeceksiniz. Sivilcelerinizi kurutuyor, yüzünüzdeki lekeleri onarıyor, tertemiz bir görünüm kazandırıyor ve uzun kullanımda müthiş sonuçlar çıkarıyor. Tam anlamıyla harika! 

Şimdi, tüm vücudumuza uygulayabileceğimiz bir peeling yönteminden bahsedeceğim. Malzemeler oldukça basittir. Türk kahvesi, yoğurt ve limondan oluşuyor. Ürünlerin miktarını, uygulayacağınız alanlara göre belirleyebilirsiniz. Yalnız, sonuç mükemmel. Duş sırasında uygulayın ve çıkın. Harika yumuşaklığı hissedeceksiniz. Arınmış bir cilde kavuşturacağından ve batık problemlerinizde de yardımcınız olacağından şüpheniz olmasın. 

Akne ile mücadelenizde elma sirkesinden yardım alabilirsiniz. Elma sirkesi tonik olarak kullanılabilir, ancak yüzde uzun süre durması zararlı olabileceği için durulanması şarttır. Yarı yarıya su ile uygulamanızı tavsiye ediyorum. Sivilceler üzerindeki etkilerini fark edeceksiniz.  Ayrıca, 1 kahve fincanı maden suyu ve elma sirkesinin karışımıyla da harika bir sonuç elde edebilirsiniz. 

Tonik olarak, kesinlikle gül suyunu da öneriyorum sizlere. Doğalını da buldunuz mu tadından yenmez. Mükemmel bir arındırıcı kendisi. Şiddetle tavsiye ediyorum. Makyajınızı temizlerken bile kullanabilirsiniz.

Bu Siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz!

İlgili Haberler