Cilt Bakımınıza Önem Veriyorsanız Eğer İşte Ellerinizi Daha Genç Göstermenin Doğal Formülü Ve de

Cilt Bakımınıza Önem Veriyorsanız Eğer İşte Ellerinizi Daha Genç Göstermenin Doğal Formülü Ve de

Her kadın zarif, bebeksi ve beyaz bir ele sahip olmak ister. Maalesef ki yıllar geçtikçe kadınların yaşını da ele vermesi çok mühimdir.

Bizler bunları bildiğimiz için bebeksi ve yumuşak yapan 3 maskeyi sizler için derledik. Artık ellerin taze ve genç görünmesi sanıldığı kadar zor değil!
 

Eller Neden Yaşlı Görünür?

 • Düzensiz yapılan nemlendirme, cilt bakım çalışmaları.
 • Düzensiz yapılan cilt bakım rutinleri, yanlış uygulamalar.
 • Yaşın ilerlemesiyle yaşlanmanın başlaması.
 • Ellerin genç görünmemesi yaratılışla da alakalı olabilir.
 • Yorgunluk, stres vb. olumsuzlukların etkisi.
 • Cilde yapılan rutin cilt bakımının bırakılması.

 

Ellerin Genç Görünmesi İçin Ne Yapılır?

 • Yeterli ve düzenli yapılan cilt bakımı.
 • Yeterli ve düzenli yapılan tırnak bakımı.
 • Düzenli nemlendirme
 • Ellerin olumsuz etkilerden korunması gerekmekte
 • Elleri güneşin zararlı ışınlarından korumalısınız.

 

Temel olarak bu 3 noktaya yeteri şekilde temas edildiğinde cildiniz bebeksi görünümüne kavuşuyor. Bunların da yanına ekstra uygulayabileceğiniz el maskeleriyle de sizlerin karşısındayız. Sizlere ellerinizin genç görünmesi için mucizevi tarifler bulduk. Güzel ve bebeksi eller için kolay tarifler sizlerle!

Ellerinizin Genç Görünmesini Sağlayan Maden Suyu Maskesi!

Malzemeler
 

 • 1 tane maden suyu (soda)


Nasıl Uygulanır?

Basit ve aynı zamanda etkili bir maske arıyorsanız eğer soda ile yapılan bu maske tam size göre. Bu maskeyi her gün yapmanızı önermiyoruz. Doktorunuza danışıp haftada 2-3 gün aralıklı olarak yapabilirsiniz. Öncelikle ellerinizi yıkayınız. Sonra ne soğuk ne de sıcak olan maden suyunu birinden yardım alarak ellerinize döktürün. (soda oda sıcaklığında olsun) yıpratmayacak şekilde ellerinizi maden suyuyla yıkayınız. Ellerinizin genç görünmesi için mükemmel etkiyi kolayca gözlemleyebilirsiniz.
 

Bal, Limon Ve Karbonatlı El Maskesiyle Yumuşacık Bebeksi Eller!

Malzemeler
 

 • Yarım limon. (çekirdeği alınmış)
 • 2 yemek kaşığı ile doğal portakal balı.
 • 1 tatlı kaşığı ile mutfak karbonatı.


Nasıl Uygulanır?

Bu karışımın yoğun bir kıvamda hazırlanması gerekmektedir. Bu sebeple balın dengesini iyi korumalısınız. Bu karışımı yaptıktan sonra balla diğer malzemeler özdeşleşip karışıncaya kadar güzel bir şekilde karıştırın. Daha sonra ellerinizin her bir yerine ince bir tabaka olarak yayın. Ellerinizin genç görünmesi için maske yaparken doğal malzemeler kullanmayı ihmal etmeyin. Bu karışımı ellerinize uyguladıktan sonra 10 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayın. Durulanan suyun çok sıcak olmamasına özen gösterin.
 

Sadece Gül Suyu ile Ellerinizin Genç Görünmesi Mümkün!

Malzemeler 
 

 • Evde yapılan taze gül suyu.


Yapılışı
ellerinizi gül suyu ile yıkamak sizlerin yaşlanmasını geciktirecektir. Gül suyu eli canlandırır, nemlendirir, yeniler ve yeterince besler. Bundan dolayı evinizde hazırladığınız gül suyunu kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Ellerin genç görünmesi için maske önerileri listesinin burada sonuna geldik. Bu maskeleri düzenli bir şekilde kullandığınız taktirde etki göreceğinizi bilmenizi isteriz.

ELLERİNİZ İÇİN BAŞKA ÖNERİLERİMİZDE VAR . BUNLAR SIRASIYLA ŞU  ŞEKİLDEDİR

Eller deyip geçmemek gerekiyor, insana zarafet katan tek tondaki ellerin görünümü gerçekten çok hoş oluyor. Herkes yüz veya vücuda dış görünüşte önem verildiğini düşünse de eller de pek çok kişi tarafından önemsenen bir organdır. Çünkü ellerle bir şeylere dokunuruz. Pek çok kadın daha zarif ellere sahip olmak için yollar araştırıyor.

Ancak ellerdeki en büyük sorun ellerin rengi olabiliyor. Çünkü güneş altında elleri koruyabilecek bir güneş kremi kullanımı yok. Sürekli yıkanan ellerden krem akıp gideceği için eller de ister istemez rengini kaybediyor. Ancak ellerdeki lekelerden ya da esmerlikten kurtulmak mümkün! Sadece doğal yöntemler ve biraz sabır ile beraber daha beyaz ellere kavuşmak mümkün.

Eskiden kadınlar ellerini korumak için eldiven giyerlerdi. Dantelli ya da deri eldivenleri çıkarmak büyük bir ayıptı. Ancak ilk alış veriş merkezleri açıldığında bu tabular yavaş yavaş yıkılmaya başladı. Eller açığa çıkınca çeşitli süsleme yöntemleri de türemeye devam etti. Ojeler, bileklikler, dövmeler, yüzükler derken ellerin bakımı da ayrı bir öneme sahip oldu. Tırnakları törpüleyip oje ile süslemek mümkün ancak esmerleşmiş olan ellere nasıl bir bakım yapmak gerekiyor? Eğer doğuştan şanslı değilseniz bu maskeleri beş dakikada yaparak pamuk gibi ellere kavuşabilirsiniz.

Pirinç unu ile bembeyaz olun!

Pirinç unu gerçekten de elleri beyazlaştırmak ya da asıl rengine döndürmek için oldukça etkin bir doğal maskedir. Ancak isterseniz bunun yerine pilav yapmak için pirinç suyunu da kullanabilirsiniz! Yapmanız gereken tek şey ise pirinç suyuna beş dakika elleri yatırmak ya da pirinç ununu temiz suya katılmış sirke ile karıştırıp ele uygulamak. Süresi size kalmış ancak en az 15 dakika bu şekilde bekledikten sonra ellerinizi yıkayıp nemlendirin. Farkı anında göreceksiniz. Haftada iki kez uygulayabilirsiniz.