Cilt Tonu Eşitsizliğini Anında Düzelten Üçü Bir Arada Doğal Maske Tarifi! Sadece Mutfaktaki Malzemelerle Cildiniz Bebek Gibi Olsun!

Cilt Tonu Eşitsizliğini Anında Düzelten Üçü Bir Arada Doğal Maske Tarifi! Sadece Mutfaktaki Malzemelerle Cildiniz Bebek Gibi Olsun!

Ciltteki ton eşitsizliği neden oluşur? Cilt tonu eşitsizliğini gidermek için nasıl bir bakım rutini izlemek gerekiyor? Cilt tonu eşitsizliğini gidermek için tamamen doğal malzemelerin kullanıldığı doğal maske tarifi!

Özellikle yüzde çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşan ton eşitsizliklerini gidermek için bu üçlüyü karıştırın, bir ayda kesin çözüm!

Cilt tonu eşitsizliği neden olur?

Ciltte sebum ve melamin maddelerindeki dengesizliğe bağlı olarak melaminlerin biriktiği bölgelerde lekeler görülür. Tedavi edilebilse de hızlıca geçirmenin mümkün olmadığı bu eşitsizlikler için ilk olarak yapılması gereken şey, peeling. Peeling ile yüzü adım adım soyarak eski hasarlı deriyi ciltten yavaş yavaş uzaklaştırmak hızlı etki görülmesi için özellikle uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Bunun yanında güneş de çok büyük bir cilt tonu eşitsizliği nedeni olduğu için bakım yapıldıktan sonra güneş ışığına kesinlikle çıkılmaması gerekiyor. Sadece bakımdan sonra değil, her koşulda cildi yaşlandıran güneşe çıkmadan önce mutlaka etkin koruyuculu bir güneş kremi edinmek gerekiyor.

Uzmanlardan peeling önerisi

Diğer yandan ciltte hem ton açmak hem de esmerleşen bölgeleri düzenlemek için peeling yanında bir de cilt eşitleyici maske kullanmak gerekiyor Haftada bir kez uygulanan maske ile bir ayda büyük bir fark gözlemleyeceksiniz. Sadece üç doğal malzeme kullanılan maskenin etkisi kullananları çok şaşırtıyor.

Cilt Tonu Eşitleyici Maske Nasıl Yapılır?

Cilt tonunu eşitleyen maskeyi yapmak için sadece mutfağa uğramanız yeterli. Emin olun tüm malzemeleri gıdalarınıza eklemek için kullanıyorsunuz. Yendiğinde kalori katarak kilo almaya neden olan un, cilde büyük bir yarar sağlar. Cilt tonunu açmaya yardımcı olan unla birlikte süt de etkili bir cilt açma maddesidir. Diğer yandan kabartma tozunu da maskenizdeki üçüncü malzeme olarak kullanmanız gerekiyor.

Derin bir kaba unu, sütü ve kabartma tozunu boşaltın ve iyice karıştırın. Yüzünüze yetecek kadar kullanacağınız maskeyi buna göre oranlayın. 

Karışımı önceden yıkayıp kuruladığınız yüzünüze temiz ellerinizle uygulayın. Sonrasında ise kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra ise soğuk su ile durulayın. Kış günlerinde çatlaklara sebep olabileceği için sonrasında mutlaka tonik ve nemlendirici kullanın. Haftada bir kez yapmak yeterlidir.

İlgili Haberler