Çinli Telefon Markası Xiaomi'nin Duyurduğu Redmi K40'ın Fiyatı Sevinçten Zıplattı! Xiaomi Herkese Telefonunu Satmaya Kararlı...

Çinli Telefon Markası Xiaomi'nin Duyurduğu Redmi K40'ın Fiyatı Sevinçten Zıplattı! Xiaomi Herkese Telefonunu Satmaya Kararlı...

Çinli telefon firması Xiaomi ürünleri ile herkesin beğenisini kazanıyor. Hatta ürünleri sayesinde Iphone severleri bile kendine çekmeyi başaran Xiaomi, telefonları ile herkesin cebine girmeye kararlı...

Beklenen telefonun fiyatı belli oldu! Telefon fiyatları herkesin yüzünü güldürdü.. Redmi K40'ın fiyatı ortaya çıktı herkes sevinçten çıldırdı. Xiaomi yine ucuz ürünler sunmaya devam ediyor.

İlerleyen günlerde piyasaya sürülmesi beklenen Xiaomi'nin yeni amiral gemisi olacak olan Redmi K40 ile K40 Pro'nun fiyatları ortaya çıktı. Merak edilen fiyat bilgisi ile ilgili sızıntı ise bugün geldi. Telefonun bazı özellikleri de bu sızan bilgilerle ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre Redmi K40'ta Qualcomm'un yeni nesil yonga seti olan Snapdragon 870 olacak. Redmi K40 Pro'da ise yeni nesil olan ve performansını ispatlayan en güçlü Snapdragon 888 yonga seti kullanılacak. Snapdragon 888 kullanan ilk telefon da Xiaomi'nin telefon olmuştu.

Fiyatı 600 ile 350 dolardan başlayacak

Boyut bakımından ise telefonların bazı opsiyonlarla sunulacağı öngörülüyor. Yani 8 GB ile 12 GB olmak üzere farklı boyutlandırmalar dolayısı ile de fark eden fiyatlar olacak. Bunun yanında K40 modeli için 350 dolarlık bir fiyat konduğu, K40 Pro için ise 600 dolardan başlayan fiyatlar biçileceği öngörülüyor.

7000 lira bandında fiyatı olabilir

Gümrük vergisinde uygulanan indirim ve dolar kurunun ileride düşme ihtimali ile telefonun Türkiye'de de uygun bir fiyatla çıkması bekleniyor. Ancak şu anki kur üzerinden yapılan kaba bir hesaplamaya göre ülkemizde iyi ihtimalle 7000 TL civarında olabilir. Şirketlerin amiral gemisi telefonlarını ise 7000 lira bandında edinmek büyük bir heyecan yaratıyor. K40 ailesi bakıldığında dünyadaki en ucuz amiral gemisi model olacak. 

Kamera özelliklerine bakıldığında Redmi'nin 64 Megapiksellik ya da 108 Megapiksellik ana kamerasının olması beklentiler arasında. Muhtemel olan ise ana modeldeki üçlü ve pro modelde dörtlü kameranın bulunacağı...

Şarj aleti dahil değil...

Üzücü olan ise kutu fotoğraflarının sızması ile ortaya çıkan gerçek oldu. Telefonun iki farklı kutusunun olduğu birinin daha küçük olması akılara Iphone ve Samsung'un yaptığı gibi şarj aletinin ayrı olarak satılacağı ihtimalini getirdi. Büyük ihtimalle şarj aleti olan kutu daha pahalı bir fiyattan satışa çıkacak. 

Telefonun yine de şarj açısından harika bir performansı olduğu bilgileri internete sızmıştı. İddialara göre telefon iki gün boyunca bataryasını yitirmeden çalışabiliyor.