• BIST 94.831
  • Altın 261,625
  • Dolar 5,7675
  • Euro 6,5664
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 28 °C

Coca-cola İçecek'e "Yenilikçilik Ödülü"

Coca-cola İçecek'e "Yenilikçilik Ödülü"
Coca-Cola İçecek, 3.2.1 Başla! isimli sosyal sorumluluk projesiyle TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödüllerinde "Yenilikçilik Ödülü"ne layık görüldü

İSTANBUL (AA) - Coca-Cola İçecek (CCI), Türkiye'nin 15 ilinde 131 devlet okulunda başlattığı kurumsal sosyal sorumluluk projesiyle Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun (TİSK) "Yenilikçilik Ödülü"ne layık bulundu.

Şirket açıklamasına göre, Anadolu Grubunun ana hissedarı olduğu; Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya ve Pakistan'da 10 ülkede 25 fabrika ve 10 bini aşkın çalışanıyla faaliyet gösteren CCI, gençlerin aktif yaşam konusunda farkındalığının artırılması, yaşam boyu spor yapma alışkanlığının ve kültürünün geliştirilmesi amacıyla başlattığı "3.2.1 Başla!" projesiyle, TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödüllerinde Yenilikçilik Ödülünü almaya hak kazandı.

Ödülü, CCI İcra Kurulu Üyesi ve Kurumsal İlişkiler Direktörü Atilla Yerlikaya aldı. Yerlikaya, "Marifet iltifata tabidir. İltifata tabi olan, projenin gerçek kahramanları ve gönülden destekçileri beden eğitimi öğretmenlerimizdir." değerlendirmesinde bulundu.


- 3.2.1 Başla!


İstanbul, Bursa, Mersin, Elazığ, Sakarya, Ordu, Van, Hatay, Erzincan, Muğla, Erzurum, İzmir, Balıkesir, Aksaray ve Tekirdağ'da Eylül 2013'ten bu yana sürdürülen program ile beden eğitimi öğretmenlerinin liderliğinde hayata geçirilen projelerle 10-17 yaş arası 90 bin gencin fiziksel aktivitelere katılmaları sağlandı.

Kısıtlı imkânlara sahip, dezavantajlı bölgelerde uygulanan sosyal sorumluluk projesi ile 5'i özel eğitim statüsünde olan 131 devlet okuluna destek verilerek 152 Beden Eğitimi Öğretmeni ile çalışmalar gerçekleştirildi.

3.2.1 Başla! projesi kapsamında, pilot illerde yaklaşık 400 beden eğitimi öğretmeni bilgilendirildi. Programın temel değerleri olan fiziksel aktiviteye katılım, olimpizm ve gönüllük konularında atölye çalışmaları yapılarak beden eğitimi öğretmenleriyle ortak bir dil ve yaklaşım oluşturuldu.

Bilgilendirme toplantılarının ardından beden eğitimi öğretmenleri, gençleri fiziksel aktivitelere yönlendirecek proje fikirleri ve okullarının ihtiyaçları doğrultusunda, programa gönüllü olarak başvuruda bulundu. Program kapsamında 250'den fazla proje başvurusu alındı, 131 proje desteklenerek hayata geçirildi.

Projenin uygulandığı 12 ildeki 131 okula; 28 çok amaçlı salon, 60 çok amaçlı saha, 13 bin 656 spor malzeme bağışı gerçekleştirilerek, öğrencilere 30 farklı spor branşını deneyimleme fırsatı sunuldu. Gerçekleştirilen çalışmaların sonucunda 131 okulda 248'i kız, 290'ı erkek olmak üzere toplam 538 yeni okul takımı oluşturulması sağlandı.

Programın bir diğer kazanımı ve başarısı da beden eğitimi öğretmenlerini ana paydaş olarak belirlemek oldu. Bu yaklaşım beden eğitimi öğretmenlerinin motivasyonunu önemli ölçüde artırdığı gibi, 3.2.1 Başla! sosyal sorumluluk projesini ve kendi projelerini sahiplenmelerini sağladı. Böylece proje tabandan yayılan bir hareketin öncüsü haline geldi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim