• BIST 102.012
  • Altın 260,553
  • Dolar 5,6777
  • Euro 6,3695
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 21 °C
  • İzmir 28 °C

Çok Amaçlı Gösteri Sanatları Merkezinin İhalesi Tamamlandı

Çok Amaçlı Gösteri Sanatları Merkezinin İhalesi Tamamlandı
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, güne 19 bin ton asfaltlamanın gerçekleştirildiği Yeşilbahçe Mahallesi'nde başladı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, güne 19 bin ton asfaltlamanın gerçekleştirildiği Yeşilbahçe Mahallesi'nde başladı. Uysal, "Temel ve sosyal belediyecilik hizmetlerimizle Muratpaşa'da hayatı değiştiriyoruz. Yeşilbahçe, Süleyman Erol Yüzme Havuzu, Avrupa standardında cadde ve sokakları, Falez Halk Plajı ve yakın zamanda temelini atacağımız gösteri merkeziyle bunun en somut örneği" diye konuştu. Uysal, Yeşilbahçe mahallesinde yapılacak olan çok amaçlı gösteri sanatları merkezinin ihalesinin tamamlandığını ve kısa süre içinde işnaatına başlanacağını ifade etti.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Perşembe günü mesaisine Yeşilbahçe Mahallesi'nde başladı. Başkan Uysal ve Başkan Yardımcısı Erol İşbilen, Fen İşleri'ne bağlı ekiplerin 18 bin nüfuslu Yeşilbahçe mahallesinin cadde ve sokaklarında yaptığı asfaltlama çalışmalarını yerinde denetledi.

Toplam 19 bin ton asfaltlamayla birlikte kaldırımlardın da yenilendiği mahallede yürüyerek dolaşan Başkan Uysal, Yeşilbahçe Mahallesi'nin Avni Tolunay, Metin Kasapoğlu ve Portakal Çiçeği gibi Antalya'nın ana ulaşım akslarının bulunduğu bir yerleşim yeri olduğuna dikkat çekti. Yeşilbahçe'nin aynı zamanda Muratpaşa'nın kalbi konumunda bulunduğunu dile getiren Başkan Uysal, şunları söyledi:

"2017'nin henüz 3'üncü ayı içinde en kapsamlı cadde ve sokak yenileme çalışmalarımızdan birini Yeşilbahçe'de gerçekleştirdik. 2016 yılında 123 bin 475 ton asfalt çalışması yapmıştık. Geçen yıl tüm Muratpaşa'da yaptığımız çalışmanın yüzde 15'ini sadece bu mahallemize gerçekleştirdik. Bununla birlikte mahallemizde kaldırımları da yeniledik, engelli şeritlerimizi yerleştirdik ve turunç fidanları dikimine de başladık."

Muratpaşa'da temel ve sosyal belediyecilik hizmetleriyle hayatı değiştirmeyi amaçladıklarını dile getiren Başkan Uysal, "Bunun gerçekleştirirken her iki hizmetin birbirinden daha önemli ya da önemsiz olmadığının farkında hareket ediyoruz" dedi. Bunun en somut örneğinin Yeşilbahçe Mahallesi'nde yaşandığını dile getiren Başkan Uysal, şöyle devam etti:

"Göreve geldiğimizde henüz tamamlanmamış olan Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nu tamamladık. Şimdi komşularımız güne yüzme havuzumuzda su cimnastiğiyle başlıyor, Avrupa standardında kaldırımda, yollarda, caddelerde yürüyor. Mahallemizde engellimiz güven içinde sokağa adımını atabiliyor. Yeşilbahçe Mahallemize sadece yürüme mesafesi uzaklığında Antalya'nın yeni yaşam merkezi Erdal İnönü Kent Parkı tamamlanmak üzere. Bu parkın hemen alt tarafından yeni bir Falez Halk Plajı'nı da oluşturuyoruz."

İhale süreci tamamlandı

Başkan Uysal, opara, tiyatro ve bale gibi sahne sanatlarının Antalya'da yeni merkezi olmasını amaçladıkları "Çok Amaçlı Gösteri Sanatları Merkezi'nin de yine Yeşilbahçe Mahallesi'nde yapılacağını söyledi. Merkeze ilişkin ihale sürecinin tamamlandığı ve kısa süre sonra inşaat çalışmalarının başlayacağını belirten Başkan Uysal, "Merkezimiz 1450 Sokak, Çınarlı Caddesi kesişiminde yer alıyor. 5 bin 420 metrekare inşaat alanına sahip, 568 seyirci kapasiteli merkez 2018'in ilk çeyreğinde tamamlanacak" diye konuştu.

Çok Amaçlı Gösteri Sanatları Merkezinin İhalesi Tamamlandı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim