Çok şaşıracaksınız meğer bu kadar kolaymış Kahveyi ıslatıp saçınıza sürünce o sorunu bitirir!

Çok şaşıracaksınız meğer bu kadar kolaymış Kahveyi ıslatıp saçınıza sürünce o sorunu bitirir!

İÇMEYE doyamadığınız kahveyle ilgili çok şaşırtıcı bilgi. Belki de ilk kez duyacağınız çarpıcı bilgiler var

Gün içerisinde içilen kahvenin sayısız faydası bulunur. Kahve özellikle sinirlerimizi yatıştırmasıyla bilinir. Yorgunluğun ardından içilen bir fincan Türk kahvesi günün bütün bitkinliğini üzerimizden atmamızı sağlar.

Ancak içerek tükettiğimiz kahvenin çok daha farklı kullanım alanları var. Bu yazımızda Ulusalpost olarak onlardan söz etmek istiyoruz...

GÜZEL SAÇLAR İÇİN KAHVE

Kahvenin saçlarınız için  olumlu etkisi olduğunu eminiz daha önce duymadınız. Kahve saçlarınızı yumuşatmaya ve aydınlatmaya yardımcı olur. Saçlarınızın parlaklaşmasını sağlayacak kahve özellikle sarışınlar için harika bir araç.. Neden derseniz saçlarınızın uçlarına uygularsanız rengini açabilir.

Esmerler ve kumrallar ise saçlarınıza kahve sürerse çok daha parlak olduklarını göreceklerdir. Bu yüzden kahve maskesi saçlarına uygulayabilirler.

SAÇA KAHVE MASKESİ NASIL YAPILIR?

Saçınız için uygulayacağınız kahve maskesiyle saç derinizi temizleyebilir ve ölü deriyi atabilirsiniz. Maske için gerekli olanlar bir çorba kaşığı zeytinyağı ve bal. 3 Yemek kaşığı kadarda taze çekilmiş kahveyi karıştırın. Ulusalpost'da yer alan  tarife göre: Bu uygulamayı ardından saç diplerinize mesaj yaparak sürün ve 20 dakika bekletin. Ardından saçınızı doğal bir sabunla yıkayın. Saçlarınızın daha parlak ve daha canlı olduğunu görecek. Kepek sorunundan kurtulacaksınız.

BİTKİLERİNİZ İÇİN KAHVE

Gübre etkisi bulunan kahve aynı zamanda bitkilerinizi canlandırmaya yarar. Yapmanız gereken kahve posasını toprağa karıştırmaktır..

KEDİLERİ GÖNDERİR

Kediler her ne kadar sevimli canlılar olsa da bazılarımız onları sevmez. Eğer evinizin etrafında kedileri istemiyorsanız evinizin etrafına kahve serpiştirin. Ancak bunu önermiyoruz soğuk kış günlerinde bir kap mama bir kap su koymak zor olmasa gerek. Unutmayın yerdekilere merhamet edeceksiniz ki göktekiler de sizlere merhamet etsin diye bir söz var..

KÖTÜ KOKULARI GİDERİR

Eğer buzdolabınızda kötü kokular varsa bu kokulardan kurtulmak çok basit. Kullanılmamış bir kap kahveyi buzdolabı içerisine bir gece koyun sabah o kabı alın. Buzdolabınızın mis gibi kahve koktuğunu göreceksiniz

MOBİLYA LEKELERİNİ ÇIKARIR

Eğer evinizdeki mobilyalarda lekeler oluşmuşsa biraz su katarak bir tutam kahveye çizilmiş mobilyalarınızı silin. Yeniden parladığını yeni gibi olduğunu göreceksiniz..

Görüldüğü gibi kahvenin birden çok kullanım alanı var! : NOT: Haberi Alıntılayan Siteler Aktif Link kullanmalıdır. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır - ULUSALPOST