Çok sayıda Medya Kuruluşunun İnternet Sitelerine Erişim Engellendi

Çok sayıda Medya Kuruluşunun İnternet Sitelerine Erişim Engellendi

Önde gelen çok sayıda medya kuruluşunun internet sitesine erişim adeta sağlanamıyor. Yaşanan gelişmenin ayrıntıları belli oldu.

Şu dakikalarda sosyal medyada dolaşan bir son dakika haberi şaşkınlık yarattı. İnternet bilindiği gibi artık en önemli iletişim aracı. Dünyanın dört bir yanından çok sayıda medya kuruluşuna erişim sağlanamıyor.

Yaşanan bu aksaklık sonrası herkes Twitter üzerinden gelişmeleri yorumlarken sorunun neden kaynaklandığı da ortaya çıkmış oldu.

Dünyanın en saygın yayın kuruluşlarında meydana gelen bu aksaklığın detaylarıyla ilgili Gazete Duvar ayrıntıları derledi. Buna göre yayındaki aksaklıkların nedeni de açığa kavuşmuş oldu:

Dünyanın önde gelen medya kuruluşları ile popüler sosyal medya uygulamalarının internet sitelerinde erişim sorunu yaşanıyor. The Guardian, New York Times, BBC, Independent, Bloomberg News, Financial Times ve Danimarka televizyonu TV2'nin yanı sıra Reddit, Spotify, Twitch, Stack Overflow ve GitHub gibi sosyal medya platformlarında kullanıcılar '503 hatası' ile karşılaşıyor.

İNGİLİZ VE AMAZON'DA DA SORUN VAR


İngiltere hükümetinin gov.uk uzantılı sitesi de çökmüş durumda. Ayrıca, Amazon'un sitesinde de benzer bir sorun yaşanıyor. 

FASTLY'DEN Mİ KAYNAKLANIYOR?


BBC News, sorunun içerik dağıtım ağı Fastly'de yaşanan geniş kapsamlı bir çökmeden kaynaklanmış olabileceğini duyurdu. Fastly ise durumu incelediklerini açıkladı.

Kaynak: GAZETE DUVAR

En Yeniler