Çörek otu,Zeytinyağı ve yoğurdu aç karnına karıştırıp yiyince vücuda hemen bunları yapıyor...

Çörek otu,Zeytinyağı ve yoğurdu aç karnına karıştırıp yiyince vücuda hemen bunları yapıyor...

Kabızlık baş etmesi oldukça zor ve can sıkıcı bir sindirim rahatsızlığıdır. Kabızlık ile baş etmenin yöntemi ise...

Kabızlık, baş etmesi oldukça zor bir sindirim sistemi rahatsızlığıdır. Genellikle dengesiz, düzensiz ve devamlı katı beslenmeden kaynaklanırken nadiren de olsa normal beslenen insanlarda da görülebilmektedir.

Kronik bir rahatsızlık haline gelebilen ve insana hayatı çekilmez kılan kabızlık ile baş etmenin çok kolay bir yolu olduğunu söylesek..

Yemekte 1 Kase Çorba

Kabızlıkla uğraşmamak için elbette dengeli ve düzenli beslenmek şart. Fast food ürünleri ile birlikte sürekli katı gıdalarla beslenmekten uzak durmaya çalışmalısınız. 

Her gün yemekte içeceğiniz bir kase çorba sizin bağırsaklarınızın düzenli çalışmasına yardımcı olacaktır. Ancak kronikleşen bir kabızlık sorununuz varsa onun da çözümü oldukça basit.

Mucizenin İsmi Zeytinyağı- Yoğurt- Çörekotu

Çörekotu ve zeytinyağının sindirim sisteminde ne kadar etkili olduğunu bilmeyen yoktur. bağırsak çalıştırmaya yarayan ve sindirimi dengeleyen bu iki ürünü tam bir probiyotik kaynağı olan yoğurt ile birleştirdiğinizde bağırsaklarınızda bulunan zararlı toksinlerin atılımını da kolaylaştırmış olacaksınız.

Bu üç mucizevi ürünü karıştırıp yediğinizde etkisini kısa süre içerisinde göreceksiniz ve düzenli tüketimde artık kabızlığın sizin için bir sorun olmaktan çıktığını anlayacaksınız.

Yoğurt, faydalı bir besin olmanın yanı sıra tükettikten sonra size tokluk hissi verecek ve açlığınızı kontrol altına alarak eğer varsa fazla kilolarınızdan da kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu ürünü tüketirken bol bol sı içmeyi ihmal etmeyiniz.

Kabızlık Kürü:

Malzemeler:

  • 3 yemek kaşığı yoğurt
  • 3 yemek kaşığı çörek otu
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı:

Çörekotunu havanda dövün ve yoğurt ile karıştırın. zeytinyağını ilave edip onu da karıştırın ve afiyetle yiyin. Her gün taze olarak yapıp tüketmeye özen gösterin..