Corona Virüs Elbet Geçer, Ya İçimizdeki Vurguncular!

Sinirlerine hakim ol, Panik yapma sakin ol, Her paylaşılana inanma, Her habere kanma, Her söylenene aldanma, Yapacak tek bir şey var önlemini al tedbirli ol!

 

Market raflarını talan edip makarnaları, salçaları, el dezenfektanlarını, kolonyaları, maskeleri evine yığma, Fırsat bu fırsat fiyat artışı yapanların tuzağına düşme, İçinde bulunduğumuz dönemde Corona Virüsü’yle ilgili yoğun bilgi kirliliği yayılıyor. Bilirkişiler reyting uğruna klavye başında çabalıyor.

 

Virüsle ilgili mastır yapanların sayısı hızla artıyor. Yalan yanlış bilgiler, tek tuşla adeta “yangına benzin dökercesine” virüs’ten beter yayılıyor. Tık uğruna, beğeni uğruna gündem uğruna yalan yanlış bilgi kirliliği yapanlar kazan içinde kaynıyor, kulak asmayalım.

 

Okulların tatil edilmesini AVM'lere veya Cafelere doluşmak olarak algılamadan, Devletimizin Beştepe'de Corona Virüs zirvesinde alınan tedbirlerine uyalım.

 

Son pişmanlığın fayda etmeyeceğini unutmayıp sonunda üzülen olmayalım.! Panik yapma, her paylaşılana inanma, suya sabuna dokun, sık sık el yıka, kolonya kullan dikkat et. Corona Virüsünü fırsat bilen arsızlara, kendi halkına hainlik yapan vicdansız vurgunculara kanıp başımıza musallat etme! Bir vatandaş olarak içinde bulunduğumuz birlik gününde görevimizi yapmak adına Alo 174 Gıda İhbar, Alo 175 Ticaret Bakanlığı İhbar hattını gördüğümüz, şahit olduğumuz konularla ilgili amaca uygun kullanarak Devlet yetkililerine destek olalım.  

 

Kısacası canlı yayında paylaştığım gibi: Dikkat edeceğiz, Endişe etmeyeceğiz, Korkmayacağız, Her okuduğumuz, her duyduğumuza inanmayacağız, Fırsatçılara fırsat vermeyeceğiz, Kalabalık ortamlarda olmamaya özen göstereceğiz, Olması gereken hijyen kurallarına önem vereceğiz, "Corona Virüs" illetinden de Allah'ın izniyle kurtulacağız.

Rabbim Ülkemizi bütün virüslerden ve bütün afetlerden korusun.

Önceki ve Sonraki Yazılar