• BIST 101.849
  • Altın 259,118
  • Dolar 5,6360
  • Euro 6,3235
  • İstanbul 28 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 28 °C

Çü Adana Meslek Yüksek Okulu’nda Öğrenciler, Kendi Eğitim Setlerini Yaptı

Çü Adana Meslek Yüksek Okulu’nda Öğrenciler, Kendi Eğitim Setlerini Yaptı
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Adana Meslek Yüksekokulu, İklimlendirme-Soğutma Programı öğrencileri kendi yaptıkları eğitim setlerinin sergisini açtı.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Adana Meslek Yüksekokulu, İklimlendirme-Soğutma Programı öğrencileri kendi yaptıkları eğitim setlerinin sergisini açtı.

ÇÜ Adana Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Sistem Analizi ve Tasarımı dersi kapsamında "İklendirme Sergisi" açılışını Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Faruk Karadağ ve Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr Beşir Şahin yaptı.

Açılış sonrasında proje danışmanı olan Öğr. Gör. Erdoğan Şimşek, Buzdolabı, Mini Buzdolabı, Absorbsiyonlu Soğutma, No Frost Buzdoalbı, Buz Makinası, Termoelektrik Buzdolabı, Soğuk Depo, Su Sebili, Minibüs Kliması, Otobüs Kliması, Otomobil kliması, Split Klima Arıza, Split Klima Elektrik Bağlantı, PLC ile çalışan Split Klima, Brülör, Elektrik Kumanda, Havalandırma ve Vortex Tüpü eğitim setlerinin tanıtımını yaptı.

Çukurova Üniversitesi Adana Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Faruk Karadağ, Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan bu eğitim setleri üzerinde verilecek eğitimlerle piyasada iklimlendirme ve soğutma alanında ihtiyaç duyulan yetişmiş teknik eleman ihtiyacının program öğrencileri tarafından karşılanacağının amaçladığını belirtti.

"Yetişmiş ara eleman ihtiyacını karşılıyoruz"

Türkiye'deki İklimlendirme ve Soğutma sektörünün en büyük ihtiyacının yetişmiş ara eleman olduğunu dile getiren Karadağ, "Mesleki ve teknik eğitim piyasada ihtiyaç duyulan nitelikli ara eleman ihtiyacının ancak uygulamalı eğitim verilebilecek sağlanacak. Adana Meslek Yüksekokulu olarak İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi programında uygulamalı eğitime daha da ağırlık vereceğiz, bunun için gerekli alt yapı ve öğretim elamanı ihtiyacının kısa sürede gidermeye çalışacağız. Mesleki eğitimin atölye ve laboratuvarlarda öğretim elamanları tarafından uygulayarak ve uygulatarak yapıldığı bir kurum haline gelmesi için çaba sarf ediyoruz. Öğrencilerimizin aldığı teorik bilgiyi pratiğe döken ve sorunları tespit ederek ve çözerek, yepyeni fikirler sunabilmelerini sağlıyoruz. Meslek Yüksekokulumuz ülkemizin ve akdeniz bölgesinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elamanları yetiştiriyor ve elaman ihtiyacını uzun zamandır karşılamaktadır" ifadelerini kaydetti.

Üniversite öğrencilerinin kendi yaptıkları eğitim setlerini, gün boyu okuldaki öğrencilere ve sektörden gelen konunun uzmanı olan misafirlere tanıtımı yaparak ne işe yaradığını anlattı.

Çü Adana Meslek Yüksek Okulu’nda Öğrenciler, Kendi Eğitim Setlerini Yaptı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim