Cübbeli Ahmet Hoca'dan Doğu Perinçek ve Fatih Erbakan'a dikkat çeken teşekkür mesajı

Cübbeli Ahmet Hoca'dan Doğu Perinçek ve Fatih Erbakan'a dikkat çeken teşekkür mesajı

Cübbeli Ahmet Hoca yaptığı açıklamayla gündem oldu: Vatan Partisine teşekkür etmişti. Şimdi ise Fatih Erbakan'a teşekkür etti.

Yeniden Refah Partisi'ne Basın Ambargosu uygulandığını gözler önüne seren bir gelişme kanıtlanmış oldu. Zira Fatih Erbakan Günler önce İstanbul Sözleşmesi konusunda tavrını belli etmişken Cübbeli Ahmet Hoca'nın bile haberi olmamıştı.

Cübbeli Ahmet Hoca Vatan Partisi'ne teşekkür etmiş sağ kesimden kimsenin bu konuda hassasiyet gösteremediğine vurgu yapmıştı aslında bir bakıma.

Bunun üzerine kendisine Yeniden Refah Partisi'nden ulaşanlar olduğunu belirtti. Bu kez Yeniden Refah Partisi'ne teşekkür etti:

Cübbeli Ahmet Hoca'nın açıklamaları şu şekilde oldu:

Cübbeli Ahmet Hoca, Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan’ın İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin yaptığı konuşmanın görüntülerini paylaşarak, ‘Dün gece Habertürk'teki konuşmamda İstanbul Sözleşmesi için Vatan Partisi'ne teşekkür etmiştim, sağ cenahtan bu işe pek eğilen olmadığını söylemiştim. Sonra Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan Beyefendi'nin bu işe olan reddiyelerini bana bildirdiler. Bu yüzden onların hakkını vermek üzere bu konuşmalarını yayınlıyorum. Ayrıca 2 senedir Erbakan Vakfı'ndan beni arayıp bu hususta bilgilendirmek istediler fakat görüşmeye vakit bulamamıştım ama onların bu hususta çok büyük gayretlerini biliyorum ve takdir ediyorum’ dedi.

Yeniden Refah Partisi’nin son 1,5 ayda İstanbul Sözleşmesi ile ilgili 1,5 milyon broşür dağıttığını söyleyen Ahmet Hoca, ‘Allah kendilerinden razı olsun. Hizmetlerini tesirli eylesin ve lanetten bir an önce Müslüman halkımızı halas eylesin’ açıklamasında bulundu