Cuma Paylaşımı İle Gündem Olan Mesut Özil'e İlahiyatçı İsimden Şok Çıkış: Yazık..

Cuma Paylaşımı İle Gündem Olan Mesut Özil'e İlahiyatçı İsimden Şok Çıkış: Yazık..

Fenerbahçe ile prensip anlaşmasına varan dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil, geçtiğimiz Cuma günü sosyal medya hesabından bir 'Cuma paylaşımı' yapmıştı.

Fenerbahçe Spor kulübünün bir süredir transfer listesinde bulunan dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil, geçtiğimiz hafta Cuma günü bir Cuma mesajı yayınlamıştı. Paylaşımda kendi fotoğrafını bir cami simgesinin önünde dua eder biçimde paylaşmıştı. 

Özil Paylaştı İlahiyatçı isim Eleştirdi

Mesut Özil'in bu paylaşımı ilahiyatçılar arasında tartışma konusu oldu. Eyüp Sultan Camii konumunu işaretleyerek paylaştığı fotoğrafa ise; İman iki sınıftır, sabır ve şükür notunu düşmüştü. Bu paylaşımına kısa sürede binlerce beğeni ve yorum gelen Mesut Özil, İlahiyatçı Prof. Dr. Hilmi Demir tarafından eleştirildi.

Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi olan Prof. Dr. Hilmi Demir, Mesut Özil'in paylaşımını alıntılayarak; Arkasına Türk- Osmanlı Camiini alırken keşke İbn Temiyye çizgisinden bir alimi değil de arkasına aldığı manzaraya uygun bir geleneği referans alsaydı. Yazık olmuş! yorumunda bulundu. 

69893.jpg

Dönemine Göre Vaziyet Alayım!

Prof. Dr. Hilmi Demir'in Mesut Özil'i eleştirmesi ise bazı ilahiyatçı ve dini kesimden insanların tepkisine sebep oldu.

Tepki gösteren isimler arasında Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Kurbanoğlu da bulunuyor. Ehli sünneti kastederken bile "benim anladığım sünnet" dercesine bir bağnazlık diyen Kurbanoğlu, bunun otoriter rejimler için de bulunmaz bir hint kumaşı olduğunu dile getirdi. Böyle devam edin diyen Kurbanoğlu, bir süreliğine de olsa daha da yükselirsiniz, dönemine göre vaziyet alayım dedi.

O biterse diğerine geçersiniz diyen Kurbanoğlu, milliyetçilik her daim para eder ifadeleri ile Prof. Dr. Hilmi Demir'i eleştirdi.

İlgili Haberler