Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gedikli’den çarpıcı açıklamalar

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gedikli’den çarpıcı açıklamalar

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli, “PKK’nın uzantısı parti koşa koşa Moskovalara gidiyor. Oradan çıkıp Amerikalara gidiyor, hendekistan kurmak isterken içine düşüyorlar o hendeklerin” dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli, katıldığı bir televizyon programında, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na eleştirilerde bulunan Gedikli, “Oy istediği vatandaşa AK Parti’ye oy verdiği için ‘bidon kafa, makarnacı, göbeğini kaşıyan adam’ diyen, camileri ahıra çeviren, kapısına kilit vuran CHP zihniyetinin paraşütle yukarıdan inen genel başkanının, halkın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temsil makamı olan Cumhurbaşkanlığı makamına ve Sayın Erdoğan’a hakaret etmesi normaldir.

İzansız yapısı ve siyaset üretemeyen, her seçimde partisini yerin dibine batırıp hala o koltukta oturan genel başkana sorarlar; sen mi özgürlükçüsün? Madem özgürlükçüsün, genel başkan adayı olan Balbay’ı yüzde 10 barajını bahane ederek niye aday yaptırmadın? Kaldırıverseydin barajı, yediğin 200 küsur çizikten anlaşılıyor kimin dikta olduğu” ifadelerini kullandı.


CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in Twitter’dan yaptığı bir açıklamasını hatırlatan Gedikli, “Geçen aylarda bu CHP’den bir şahıs, ‘Türkiye İran'la savaşa girse ben İran’ın tarafını tutarım’ demişti. Yani bu kadar Türkiye’den nefret eden bir zihniyet bu ülkeye hizmet nasıl edebilir? Genel Başkanı ne yaptı; çıktı savundu bu adamları. Şimdi 2 nokta var; 1: Biz niye İran’la savaşalım, ne alaka? 2: Madem Türkiye’den nefret ediyorsun, neden bu ülkede siyaset yapıyorsun, halkın ödediği vergilerle maaş alıyorsun? Tutarsız, işte gördüğünüz gibi hak hukuk yemekten bu CHP zihniyeti bahsedemez. Onların tarihi hak yamyamlığı ile dolu” diye konuştu.


“HENDEKİSTAN KURMAK İSTERKEN İÇİNE DÜŞÜYORLAR O HENDEKLERİN”
“İran’a ambargolar kaldırılıyor, bölgede birileri Türkiye’nin oyun kurucu ve hakimiyet alanını daraltmaya çalışıyor” diyen Gedikli, şöyle devam etti:


“Aynı anda içerden bu saldırılar başlıyor, PKK’nın uzantısı parti koşa koşa Moskovalara gidiyor. Oradan çıkıp Amerikalara gidiyor, hendekistan kurmak isterken içine düşüyorlar o hendeklerin. Bölgede halk Kürtçe dualarla askerlerimizi elleriyle besliyor, ‘kurban’ diyor, ‘evlat’ diyor. PKK ne yapıyor; hendek nöbeti tutmayan vatandaşları öldürüyor. Kürt kardeşlerimizi bunların zulmüne maruz bırakmayacağız, sonuna kadar terörle mücadele devam edecek.”  
MUSA ERDOĞAN

Kaynak:Haber Kaynağı