Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Dev Mercan balığı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Dev Mercan balığı!

Tuttuğu balıklarla her zaman haber konusu olan ünlü balıkçı, yakaladığı 13 kiloluk devasa mercan balığını satmaya kıyamayıp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edeceğini söyledi.

İstanbul'un tanınmış balıkçılarından Balıkçı Kenan, bu kez 13 kg ağırlığında devasa bir mercan balığı yakaladı. Normal şartlarda 3 – 4 kg ağırlığında olanlarının bile şaşırtıcı olduğu denizlerin sultanı olarak anılan devasa mercan balığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edeceğini söyleyen Balıkçı Kenan, “Normal boylarının 20 katından daha fazla büyüklükte devasa bir mercan balığı yakaladık. Çok mutlu ve gururluyuz. Dondurarak Cumhurbaşkanımıza hediye edeceğiz” dedi.


Devasa büyüklükteki mercan balığının ölümsüz olması için dondurmaya karar verdiğini söyleyen Balıkçı Kenan, “Cumhurbaşkanımız, Başbakanlığı döneminde balıkçıların istediği yöntemi uygulayarak yumurtlama döneminde avlanmayı yasakladı.

Bunun verimini çok gördük. Ayrıca balıkçı camiasına mazotu ucuzlatmak gibi destekler verdi. Balıkçılarımız rahatlıkla denizde açılsın diye bizlere çok destek verdi. Biz de bu devasa mercanı mumlayarak ölümsüzleştirmeyi ve Cumhurbaşkanımıza olan minnet borcumuzu ödemeyi istiyoruz” diye konuştu. Mutluluğunu dile getiren Kenan Balcı, açıklamalarına şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımıza senelerdir ne hediye verebiliriz diye düşünürdüm. Şansımıza denizlerin sultanı mercan balığının böyle devasa büyüklükte bir tanesi gelince onu mumlayarak hediye etmeye karar verdik. En büyük mercan balığını en büyüğümüz Cumhurbaşkanımıza hediye ederek bir nebze de olsa minnet borcumuzu ödeyebilirsek ne mutlu bize.”

İHA