• BIST 122.142
  • Altın 300,228
  • Dolar 5,9403
  • Euro 6,5530
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara -1 °C
  • İzmir 14 °C

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na "Gezi Tweeti" Eleştirisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na "Gezi Tweeti" Eleştirisi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olağanüstü hal durumu ile ilgili eleştirilere cevap vererek, "Herkes görüyor ve biliyor ki olağanüstü hal sadece terörle mücadele için vardır....''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olağanüstü hal durumu ile ilgili eleştirilere cevap vererek, "Herkes görüyor ve biliyor ki olağanüstü hal sadece terörle mücadele için vardır. Bugüne kadar hangi iş adamının işi gücü olağanüstü halden dolayı zarar görmüştür" dedi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun gezi olayları yıl dönümünde attığı tweet'i de hatırlatan Erdoğan, "Size ne yapıldı ki, hak ve özgürlük mücadelesi veriyorsunuz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Kuruluna katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmasında ülke ekonomisinden siyasete birçok konuya değindi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gezi Parkı'nın 4'nücü yıl dönümünde attığı tweet üzerinden eleştiren Erdoğan, "Türkiye'de de ana muhalefet başında bulunan zat tweet atıyor. Attığı tweet çok enteresan, "4'üncü yıl dönümünü kutladığımız gezi olaylarında hak ve özgürlük mücadelesi verenleri minnet ile anıyorum" diyor. Bu nasıl hak ve özgürlük mücadelesi ya. Yani bir şehri yakacak, yıkacaksınız, polislerimizi şehit edecek cam çerçeve her şeyi indireceksiniz ve buna hak ve özgürlük mücadelesi diyeceksiniz. Size ne yapıldı ki hak ve özgürlük mücadelesi veriyorsunuz. Hak ve özgürlük mücadelesini vermek Yeşiköy Havalimanından kaçarak, Bakırköy Belediye Başkanı evine sığınmak mıdır? Zaten 15 Temmuz'da da kaçaklardansın. Yani 7 Ağustos'ta bizim buluşmamıza gelişin bir vesileydi. Önce gelemeyeceğini söyledi. Sonra baskılar yapıldı son anda geleceğini söyledi. Dürüst değil. Hatta biliyorsunuz Yenikapı buluşmasına daha sonra da biz orada yokuz demeye başladı" diye konuştu.

"Olağanüstü hal yalnızca ve yalnızca, terörle mücadele için var"

Erdoğan, olağanüstü hal durumu ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Gün yatırım ruhudur. Müteşebbis yatırım ruhunu kaybetmesin. Böyle bir zamanda yatırım şansını değerlendirirsen gelecek daha bereketli olacak. İçeride dışarıda 16 Nisan için aykırı çalışanlar olmadı mı? Oldu. Onları biliyoruz, kimler olduklarını gayet iyi biliyoruz. Buradan bakarak endişe beyan edenler orada da bir sıkıntı olmadığını gördüler. İş adamlarına diyoruz ki, yatırım yapın, üretin ihracatı zorlayın istihdamı zorlayın. Böylece siz de kazanın ülkemizde kazansın. Buna karşılık birileri hala olağanüstü hal var diye söyleniyor. Eskiden OHAL döneminde patronlar fabrika kapılarına giremiyordu. Biz geldik fabrika kapılarını açtık. Bu OHAL yasaların hukukun bize verdiği yetkiyi kullanmamızı kolaylaştırıyor" dedi.

OHAL'in yalnızca terör ile mücadele için var olduğunu iş dünyasının bundan etkilenmediğini kaydeden Erdoğan, "Herkes görüyor ve biliyor ki OHAL sadece terörle mücadele için vardır. Bugüne kadar hangi iş adamın işi gücü OHAL'den dolayı zarar görmüştür. Terörist olmayan için OHAL yok hükmündedir. Terörle mücadelenin gerektirdiği kararda bu uygulama hak hükmündedir. Buyurun Fransa 2 yıldır uzatıyor. Ne oldu orada darbe girişimi mi oldu? 10-15 kişi öldü diye OHAL yaptılar. Sürekli yeniliyorlar. Biz de devletimizi yıkmaya yönelik darbe girişimi oldu. MÜSİAD üyelerine güveniyorum. İnşallah yeni Türkiye inşasını sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim