• BIST 86.796
  • Altın 249,011
  • Dolar 6,0406
  • Euro 6,7414
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 23 °C

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Ertuğrul Gazi’yi Anma” Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Ertuğrul Gazi’yi Anma” Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Milletimizin yetiştirdiği büyük devlet adamlarından Ertuğrul Gazi, hoşgörü ve adalet üzerine kurduğu yönetim anlayışıyla Söğüt'e yerleşen küçük bir beylikten dünya tarihine damga vuran büyük bir imparatorluğun kuruluşuna uzanan süreçte önemli rol oynamıştır. Tarihimizin sembolleşmiş şahsiyetlerinden biri olan Ertuğrul Gazi'nin ileri görüşlülüğü, bilgeliği ve kendisinden sonraki devlet adamlarına yol gösteren öğütleriyle kadim medeniyetimizin sağlam temeller üzerinde yükselmesinde büyük payı bulunmaktadır" ifadesini kullandı.

"Tarihe damgasını vurmuş olan büyük devlet adamlarımızın eşitlik ve adalete dayanan yönetim anlayışı, farklı din, dil ve kültürlere mensup insanların yüzyıllardır barış ve huzur içinde yaşamasını mümkün kılmıştır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

"Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri, ecdadımızın mirası en kıymetli değerlerimizin ve aziz milletimizi bir arada tutan zenginliklerimizin hatırlanmasına vesile olan, geçmişten geleceğe uzanan bir gönül köprüsüdür. Aziz milletimiz, tarihimizden ve manevi mirasımızdan aldığı güçle geleceğe emin adımlarla ilerlemekte; karşısına çıkan her zorlukla kardeşlik, dayanışma, birlik ve beraberlik içinde mücadele etmektedir. Bu düşüncelerle Ertuğrul Gazi'nin manevi şahsında birlik ve beraberliğimiz için mücadele vermiş tüm kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyor, aziz vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum."

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim