Daha fazla kazanç için İnsanların sağlığıyla oynayan kötü firmalar.

İnsan sağlığını hiçe sayıyorlar ve kazançlarını artırmak uğruna herkesi tehlikeye atıyorlar. Bu büyük kurnazlığın arkasındaki bütün gerçekler!..

Daha fazla kazanç için İnsanların sağlığıyla oynayan kötü firmalar.
Yayınlanma Tarihi : 08 Kasım 2020 15:10

Kimi firmalar vardır, güvenilir ve temiz iş yapar. Kimi firmalar vardır, güvenilir iş yaptığını zannederiz ancak gerçek hiç de öyle değildir. Birçok firma insan sağlığına eskisi kadar değer vermiyor. Bu firmaların en büyük amacı satış yapmak ve para kazanmak. Ancak satış yaparken muhatap aldıkları müşterilerin sağlığını da düşünmek zorundalar.

İlaç Firmaları

Birçok ilaç firması, ''Daha çok müşteri elde etmek için daha çok hastalık icat edelim.'' mantığında hareket ediyor. Daha çok para kazanmak isteyen firmalar hastalıkları tam olarak tedavi etmiyor, ancak bireyin ölmesini de engelliyor. Bu da insan sağlığına büyük bir darbe vuruyor.

Besin Takviyesi ve Zayıflama Ürünleri Satan Firmalar

Besin takviyesi ve zayıflama ürünü adı altında satılan birçok çeşitte ürün var. Bu piyasa küçük çaplı televizyon kanallarına kadar düşmüş durumda. Ancak satılan ürünlerin ne kadar etkili olduğu da tartışmaya açık bir konudur. Zira besin takviyesi adı altında satılan ürünlerden alıp fiziksel veya psikolojik anlamda ciddi zarar gören insanlar var. Aynı şekilde zayıflama ürünü alıp hayatını kaybeden insanlar da azımsanmayacak sayıda.

Oyuncak ve Ev Araç-Gereçleri

Ev aletlerini ve çocukların oyuncaklarını ucuz fiyata almak birçok kişinin yaptığı bir eylemdir. Ancak gözden kaçırılan bir nokta var ki can alıcı olabiliyor: Ucuz olan her şey kaliteli değildir. Zira yapılan araştırmalara göre Çin'den yurt dışına ihraç edilen ürünlerde kanserojen maddelerin varlığı tespit edildi. Bu nedenle alınan ürünlerde insan sağlığına zararlı maddelerin bulunmamasına özen gösterilmelidir.

Besinler

Günümüzde satılan meyve ve sebzelerden daha fazla para kazanmak için genetiğiyle oynanıyor. GDO'lu dediğimiz bu besinler insan sağlığına büyük zarar veriyor. Kişi sağlığını korumak için genetiğiyle oynanmış besinlerden uzak durmalı, olabildiğince doğal ve organik olanlara yönelmelidir.

Sağlık en değerli varlığımızdır. Bu nedenle sağlığımıza dikkat etmeli, onu korumalıyız. Sağlığımızı korumanın en temel yollarından biri ise sağlıklı ürünler almak, sağlıklı beslenmektir. Bunu yapmak ise bilinçli tüketici olmaktan geçer. Bunun için alacağımız ürünlerin içeriğine bakmalı, kötü maddeler içeriyorsa almamalıyız. Bu konuda toplumu bilinçlendirmeli ve zararlı ürünlerden uzak tutmalıyız.

Sonuç olarak güvenmediğiniz markalardan asla alışveriş yapmamalı ve güvenli olduğu bilinen markalardan satın almalısınız. Unutmayınız sağlığınız her şeyden önemlidir - ULUSALPOST.COM