• BIST 91.387
  • Altın 213,795
  • Dolar 5,3390
  • Euro 6,0627
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 0 °C
  • İzmir 9 °C

Damat dehşetinin detayları ortaya çıkıyor

Damat dehşetinin detayları ortaya çıkıyor
Kocaeli’de dün cinnet getiren damadın kaynanası, kayınbiraderi ve boşanmak üzere olduğu eşini öldürmesi olayıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesine bağlı Hasaneyn köyünde dün yaşanan olayda Ziya Karakoyun isimli şahıs, önce kaynanası Emine Baştan’ı, kayınbiraderi Soner Baştan’ı ve boşanmak üzere olduğu eşi Fatma Karakoyun’u tüfekle vurarak öldürmüş, ardından aynı tüfekle intihar etmişti.

Alınan bilgi ve iddialara göre, 4 çocuk babası olan Ziya Karakoyun, Gölcük’te manavlık yaparak geçimini sağlıyordu. Eşi Fatma Karakoyun ile arasında aldatma konusundan dolayı anlaşmazlıklar olduğu öğrenilen Ziya Karakoyun hakkında adli makamlar tarafından yaklaşık 1 yıl önce evden uzaklaştırma kararı çıkartıldı. Ziya Karakoyun hakkında evden uzaklaştırma kararının çıkarılmasının ardından aralarındaki sorunu çözen Fatma ve Ziya Karakoyun çifti barışarak tekrar aynı evde yaşamaya başladı. Ancak Ziya Karakoyun’un evi ile çocuklarına olan ilgisizliği ve aldatma konusunun tekrar gündeme gelmesiyle eşlerin arası tekrar açıldı. Çiftin ayrılık noktasına gelmeleri ile Fatma Karakoyun boşanma davası açarak babasının evine döndü.

EŞİNİ ÖLDÜRMESEYDİ YARIN BOŞANACAKLARDI

Savcılığa giderek boşanma davası açan Fatma Karakoyun, yarın için duruşma tarihi aldı. Eşinin kendisinden boşanmak için başvuru yaptığını öğrenen Ziya Karakoyun, yaklaşık 1 hafta önce boşanmayı kabul ettiğini söyleyerek eşini ve ailesini rahat bıraktı. Ancak daha sonra boşanmaktan vazgeçtiğini söyleyerek eşini ve ailesini tehdit etmeye başladı. Dün öğleden sonra eşi Fatma Karakoyun, kayınvalidesi Emine Baştan, kayın biraderi Soner Baştan ve kayınpederi Osman Baştan’ın Gölcük’e bağlı Hasaneyn Mahallesi’nde bulunan arsalarına fidan dikmeye gittiklerini öğrenen Ziya Karakoyun, kendisini fark ettirmeden aileyi takip etti.

ÖLDÜRMEK AMACIYLA GİTTİ

Aileyi öldürmeyi kafasına koyan Ziya Karakoyun, fidan dikme işinden dönen aile su içmek için yol kenarında durunca harekete geçti. Yanındaki tüfek ile önce kayınbiraderi Soner Baştan’a ateş eden Karakoyun, daha sonra kayınvalidesi Emine Baştan’a ateş etti. Bu sırada Ziya Karakoyun’un elindeki silah tutukluk yapınca kayınpederi Osman Baştan, Karakoyun’un üzerine çullandı. Yaşanan boğuşmanın ardından kayınpederinden kurtulan Ziya Karakoyun, bu kez eşi Fatma Karakoyun’a ateş etti. Karakoyun’un kayınpederi Osman Baştan ise olay yerinde bulunan bir çukurun içine atlayarak kendisini kurtardı. Eşi Fatma Karakoyun, kayınvalidesi Emine Baştan ve kayınbiraderi Soner Baştan’ı öldüren Ziya Karakoyun, arabasına binerek uzaklaşmaya başladı. Olay yerinden yaklaşık 400 metre uzaklaşan Ziya Karakoyun, daha sonra aracından inerek aynı tüfek ile kendi kafasına sıkarak intihar etti.

TEHDİTLERE ALDIRMAYARAK BOŞANMAK İÇİN TARİH ALDI

Yaklaşık 25 yıldır evli olan Fatma ve Ziya Karakoyun çiftinin 3 kız ve bir erkek çocukları olduğu öğrenildi. Yıllar içerisinde evine ve çocuklarına olan ilgisi azalmaya başlayınca çiftin arasında zaman zaman ayrılık konusu gündeme geldi. Ancak aile büyüklerinin araya girmesi ile ayrılık konusu her seferinde rafa kaldırıldı. Ziya Karakoyun’un ilgisizliği ve aldatmalarının devam etmesi üzerine en sonunda boşanma davası açan Fatma Karakoyun, eşinin tehditlerine aldırmadı ve yarın için boşanma davasına gün aldı.

KAYINBİRADERİN EŞİ 6 AYLIK HAMİLE

Cinnet getiren damat Ziya Karakoyun’un silahından çıkan mermilerle yaşamını yitiren eşi Fatma Karakoyun, kayınvalidesi Emine Baştan ve kayınbiraderi Soner Baştan’ın cenazeleri İzmit Asri Mezarlık Morgu’nda tamamlanan işlemlerinin ardından aileye teslim edildi. Olayda yaşamını yitiren Soner Baştan’ın evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenilirken, Soner Baştan’ın eşinin de 6 aylık hamile olduğu öğrenildi.

(İHA)

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim