• BIST 91.074
  • Altın 214,766
  • Dolar 5,3448
  • Euro 6,0757
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 7 °C
  • İzmir 10 °C

Darbeci Başyaver'in tehdidi

Darbeci Başyaver'in tehdidi
Darbeci Başyaver'in tehdidi: ' Seni birgün vuracağım'

Erdoğan'a yakın yazarlardan Fuat Uğur, Cumhurbaşkanlığı Başyaveri Ali Yazıcı'nın Saray'da tartıştığı bir arkadaşına “Seni vuracağım. Bir gün gelecek ve seni vuracağım. Yakında, göreceksin!” dediğini yazdı.

Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur bugünkü yazısında çok çarpıcı ifadelere yer vererek darbeci askerlerden biri olan Cumhurbaşktanlığı Başyaveri Ali Yazıcı’nın tehdidini kaleme aldı. Uğur’un iddiasına göre Yazıcı Ak Saray’da tartıştığı bir Cumhurbaşkanlığı görevlisine “Seni bir gün vuracağım” demiş.
İşte Uğur’un yazısından ilgili bölüm;


Pensilvanya'daki Cani'nin talimatı şuydu:
“Benim için ölün ve öldürün!”
Çünkü bu şerefsiz 2016 yılında “halife” olarak Türkiye'ye giriş yapmak niyetindeydi. Son 40 yıl boyunca “Işık Evleri”nde, okullarda yetiştirdiği haşhaşi androidlere b
u talimatı vermişti:
Neden bu kadar acımasız ve barbar oldular sanıyorsunuz?
Biliyorsunuz Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın en yakınındaki iki asker de FETÖ'cü çıktı. Biri Başyaveri Ali Yazıcı, diğeri Muhafız Alay Komutanı Albay Muhsin Kutsi Barış. Şimdi ikisi de gözaltında.
Muhsin Kutsi Barış'ı dün yazdık. Ali Yazıcı ise Cumhurbaşkanı'na suikasttan yargılanacak. Cumhurbaşkanı'nın Dalaman'dan kalkacak uçağının rotasını isteyen bu hain, aynı zamanda tuhaf bir kişiliğe sahip. Külliye'de Cumhurbaşkanı'na çok yakın görev yapan bir dostum anlattı.
Olay Cumhurbaşkanı'nın bir gezisi sırasında uçakta geçiyor. Bu Başyaver saçma sapan şakalar yapıp insanları aşağılamaya bayılırmış. Bu “şaka”larını Cumhurbaşkanı'nın yakınında çalışan bir diğer görevliye yapınca sunturlu bir küfür yemiş ondan. Ama öyle böyle değil, hayli ağır bir küfür. Herkes şaşırmış ama Ali Yazıcı adlı bu paralelci âdeta paralize olmuş. Beklemiyormuş çünkü. İlk önce kendini toparlamaya çalışıp Cumhurbaşkanı'na şikâyet edeceğini söylemiş ama küfreden yine ağır bir hakaretle “Yüreğinin götürdüğü yere git” deyince çaresiz kalmış. Yazıcı dayanamamış, beş on dakika sonra yerinden kalkmış ve kendisine küfreden görevlinin yanına giderek aynen şunu söylemiş.


“Seni vuracağım. Bir gün gelecek ve seni vuracağım. Yakında, göreceksin!” Gülüşmeler olmuş. Ancak o vakit gülünen bu tehdit şu anda bir değer ve anlam kazanıyor.
Her şeyi biliyorlardı. Onun için Emre Uslu'nun kendisine “Ne zaman Türkiye'ye geleceksin” diye soranlara “Biletimi almak isteyenlere tarih ver
ebilirim; Temmuz 2016'da” demesine şaşırmasın kimse.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim