Davutoğlu kanadından Erdoğan'a Suriye yanıtı

Davutoğlu kanadından Erdoğan'a Suriye yanıtı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, 18 Ekim’de Manisa’da uzun bir süredir hazırlıklarını yaptığı partisinin kuruluşunu resmen ilan edecek. Kurucular Kurulu onayı olmadığı için partinin tüzük ve programının açıklanması beklenmiyor.

Manisa programında, Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma, ekonomiye eleştirilerin odağı olduğu Suriye politikası konusunda önemli açıklamalar yapması beklenen Davutoğlu'ndan önce yakın çalışma arkadaşı, eski Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, eski başbakanın neden hedef yapıldığı konusunda Medyafaresi'ne önemli açıklamalarda bulundu.  

“Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen basın bir günah keçesi arıyor orayla ilgili. Bütün kahramanlıklar bütün güzellikler Recep Tayyip Erdoğan’a, bütün kötülükler de Davutoğlu’na yazılarak kendilerine bir alan açıyorlar” dedi. Söz konusu kesimlerin Davutoğlu’nu suçlayarak Türk siyasi hayatında olmasını istemediklerine dikkat çekti.

Madem ki, Davutoğlu’nun politikaları yanlıştı, o zaman  bu politikalar niye değiştirilmedi. Esad’la niye görüşülmedi neden hala oralarda operasyonlar yapılıyor. 4 milyon insan neden geri gönderilmedi.

Davutoğlu’nun politikaları yanlıştı diyerek, hükümet, Bakanlar Kurulu, Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım açıklama yaparak bu konularda Davutoğlu yanlış yapmıştı, biz de bu yanlışlara iştirak etmiştik, şimdi değiştiriyoruz niye demediler? Aynı politika hala neden devam ediyor.

Sayın Erdoğan’ın bir daha Cumhurbaşkanı olamayacağını düşünen diğer kesimler ise karşılarına güçlü bir fenomen çıkmasını istemiyorlar o nedenle Davutoğlu’nu suçlayarak Türk siyasi hayatında olmasın istiyorlar. Siyasi parti kurmamış olsaydı kimse bunları  yazmazdı. KAYNAK : MEDYAFARESİ.COM