Davutoğlu ve Babacan için ŞOK ''Cumhur İttifakı'' iddiası !

Davutoğlu ve Babacan için ŞOK ''Cumhur İttifakı'' iddiası !

Parti hazırlıklarına hız veren Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu hakkında olay yaratacak bir iddia ortaya atıldı. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'ndan birinin Cumhur İttifakı'na katılacağı iddia edildi.

Karar yazarı İbrahim Kiras, AK Parti'de yeni parti kurma hazırlıklarına hız kesmeden devam eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'dan birinin Cumhur İttifakı'na dahil edilme hesaplarının yapıldığını belirtti. 

Karar Gazetesi yazarı İbrahim Kiras, yeni parti kurma hazırlığı içinde olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan'ın AK Parti için siyasi bir tehdit olduğunu yazdı. "Çaresizlik o noktada ki 'Davutoğlu ile Babacan’dan biri acaba Cumhur İttifakına dahil edilebilir mi' hesapları yapanlar var yüksek sesle" diyen Kiras, "Bu insanlar giderken arkalarından teneke çalan kişilerin şimdi böyle stratejiler üretmeleri çok ilginç" ifadesini kullandı.

Çaresizlik o noktada ki 'Davutoğlu ile Babacan’ın aralarında anlaşamadıkları için ayrı ayrı kurdukları partilerin aynı siyasi blokta yer almaları mümkün olmayabilir. Bunlardan biri acaba Cumhur İttifakına dahil edilebilir mi' hesapları yapanlar var yüksek sesle… Bu insanlar giderken arkalarından teneke çalan kişilerin şimdi böyle stratejiler üretmeleri çok ilginç…"