Davutoğlu’nun  çağrısına Kılıçdaroğlu’ndan destek

Davutoğlu’nun çağrısına Kılıçdaroğlu’ndan destek

Eski Başbakan Davutoğlu’nun ‘Meclis’te mal varlığı araştırma komisyonu kurulsun’ çağrısına destek veren Kılıçdaroğlu 'Güzel ve yerinde bir çağrı' dedi.

Ahmet Davutoğlu'nun, TBMM'de komisyon kurularak yaşayan cumhurbaşkanları ve başbakanlar ile birinci ve ikinci dereceden akrabalarının mal varlıklarındaki değişimin araştırılması önerisine CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu “Siyasetin kirlilikten arınması için buna ihtiyaç var” yorumunu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şehir Üniversitesi üzerinden Davutoğlu, eski bakanlar Ali Babacan ve Mehmet Şimşek'i Halkbank'ı dolandırmaya çalışmakla suçlamasının ardından Ahmet Davutoğlu komisyon önerisinde bulunmuştu.

Sözcü’den Saygı Öztürk‘e konuşan Kılıçdaroğlu, Şehir Üniversitesi için, “Üniversiteler üzerinden siyasal hesaplaşma ve bunun baş aktörlüğünü Erdoğan’ın üstlenmesi, bu kurumlara saygısızlığın bir göstergesidir. Merak ediyorum o vakfın kurucuları arasında Davutoğlu olmasaydı, vakfın yönetiminde Erdoğan’a yakın isimler olsaydı böyle bir tartışma gündeme gelir miydi?” dedi.

CHP lideri Davutoğlu'nun komisyon çağrısına ise "Ahmet Davutoğlu’nun çağrısı, güzel ve yerinde bir çağrıdır. Mal varlıklarının araştırılması amacıyla bir komisyon kurulmak istenmesi halinde buna CHP olarak bizim desteğimiz olur. Temiz siyaset, siyasetin kirlilikten arınması açısından buna ihtiyaç var” dedi.