Defne Samyeli kirayı gerçekten ödememiş! haciz memurları kapıya dayandı..

Defne Samyeli kirayı gerçekten ödememiş! haciz memurları kapıya dayandı..

Defne Samyeli ile ev sahibi iki yıldır sürekli tartışıyordu. Ev sahibi kirayı ödememekle kiracı Samyeli'de yalancılıkla suçluyordu. Kimin doğru söylediği ortaya çıktı.

Ünlü manken, sunucu ve oyuncu Defne Samyeli ile ev sahibi iş insanı Yusuf Araz, 2019 yılından bu yana sürekli bir tartışmanın içerisindeydi.

İş insanı Yusuf Araz, Kemerburgaz’daki Pasifik Konakları’nda bulunan evinde kiracı olarak oturan Defne Samyeli'nin 2019 yılı Mart ayından bu yana kira ödemediğini iddia ediyordu. Bir süre boyunca tartışan ve magazin gündeminden düşmeyen taraflar birbirini yalancı olmakla suçluyordu.

Ev sahibi Yusuf Araz, Defne Samyeli'ni kira ödememekle suçlarken Samyeli, ev sahibini, ismini kullanarak prim yapmak ve gündeme gelmekle suçluyordu. 2 yıldır süren tartışma sonucunda kimin doğru söylediği belli oldu.

Eve Haciz Geldi!

2019 yılı Mart ayından bu yana kira borcunu ödemeyen Defne Samyeli'ne önceki gün sabah saatlerinde haciz geldi. Ev sahibi olan iş insanı Yusuf Araz, aylık kira bedelinin 16 bin 720 lira olduğu ve 2019 yılı Mart ayından bu yana ödenmediğini belirterek icraya başvurdu. 

Ev sahibi Yusuf Araz'ın belirttiği gibi 2019 yılı Mart ayından bu yana Defne Samyeli kira ödemiyorsa tam 22 aylık ödenmemiş kira borcu bulunuyor ki bu da neredeyse bir ev parası ediyor. 22 aylık 16 bin 720 lira olan kira bedeli toplamda 367 bin 840 lira ediyor. 

Haciz memurları ve Yusuf Araz'ın avukatı Iyaz Çimen, önceki gün sabah saatlerinde Kemerburgaz’daki Pasifik Konakları’nda bulunan eve giderek kapıyı çaldı. Kapıyı Defne Samyeli'nin annesi Sendegül Samyeli ve erkek kardeşi Sühan Samyeli açarak Defne Samyeli'nin evde olmadığını belirttiler. Samyeli ailesi, tahliye davası henüz sonuçlanmamış olmasına rağmen kapıya gelinmesine tepki gösterirken, Defne Samyeli'nin bir kısım eşyasına haciz konuldu, yediemin olarak erkek kardeşi Sühan Samyeli’ye bırakıldı.

Yusuf Araz'ın avukatı Iyaz Çimen, Defne Samyeli’nin evden tahliye edilmesi için ayrıca İcra Mahkemesi’ne tahliye davası açtık. Defne Samyeli, aylık 16 bin 720 lira olan kira bedelini 2019’un mart ayından beri ödememektedir. Haciz memurları aracılığıyla borçlunun oturduğu evine gidilerek adreste defter tutulmasını istiyoruz, açıklamasını yaptı.

Samyeli'nin avukatı Şenay Kara Şık ise; Tahliye davasının duruşması Ocak ayının 28’inde. Kesinleşmiş borç kararı çıkmadan, sırf habere konu olmak ve Samyeli’nin ailesini taciz etmek amacıyla ev sahibi Yusuf Araz’ın avukatı, yanında icra memurlarıyla Samyeli’nin evine gelmiştir açıklamasında bulundu. Avukat Şenay Kara Şık; hem karşı tarafın avukatı hem de bu olaya alet olan haciz memurları için suç duyurusunda bulunacağız açıklamasında bulundu.