Değer Deniz'in davası yine ertelendi

Değer Deniz'in davası yine ertelendi

Beyoğlu’ndaki evinde 5 Mayıs 2015 tarihinde boğularak öldürülmüş halde bulunan müzisyen Değer Deniz’in katil zanlısının yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

İstanbul 1’inci Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık C.M. cezaevinden getirilirken, Değer’in ailesi ve avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.Duruşmada, Değer Deniz’in abisi Orhan Deniz, mahkeme heyetine bir flaş bellek sundu. Orhan Deniz, flaş bellek içerisinde 24 bin 600 kişi tarafından atılmış imza bulunduğunu söyleyerek, “Bu imzayı atan kişiler, sanığa en üstten ceza verilmesini talep ederek ve tahrik hükümleri ile lehine olan yasa hükümlerinin uygulanmamasını istemişlerdir” dedi.


Duruşmada daha sonra sanık C.M.’nin ablası Havva E., tanık olarak dinlendi. Sanık C.M.’nin gayriresmi nikahlı eşi ile kavga etmesi üzerine kendisine kalmaya geldiğini kaydeden Havva E., “Haberlerde olayı öğrendiğimiz günün sabahı bende kalmıştı. O gün bir ara bir saatliğine kadar dışarı çıkıp geri geldi. Akşam haberleri izlerken Değer Deniz ile ilgili haberleri izlerken panikledi. Kendisi kekemedir. Bu nedenle kekelemeye başladı. Ben evde müzik kutusu gördüm. Kardeşim C.M.’ye sorduğumda müzik aletini Beyoğlu’nda küçük çocuklardan aldığını söyledi. Bunun haricinde bir şey söylemedi” dedi.
“SABAH GÖRDÜĞÜMDE ELİNDE KLARNET KUTUSU VARDI”
Daha sonra ise Havva E.'nin gayri resmi birliktelik yaşadığı İsmail G. tanık olarak dinlendi. Tanık İsmail G., hatırlayamadığı bir tarihte sabah 06.45 sıralarında işe gitmek için evden çıktığı esnada C.M.’nin evlerine geldiğini söyledi. İsmail G., “C.M.’ye nerelerdesin sen, bu saatte nereden geliyorsun dedim. Elinde bir klarnet kutusu vardı. Bunu nereden aldığını sordum. Beyoğlu’nda küçük çocuklardan aldığını söyledi. Saatim geldiği için evden çıktım. Akşam eve geldiğimde televizyon izliyorduk. Haberleri seyretmeye başladık” diye konuştu.


“HER TÜRLÜ UYUŞTURUCU KULLANIR VE SATARDI”
Televizyonda Değer Deniz ile ilgili haberleri izlediklerini kaydeden tanık İsmail G., “Bunun üzerine kızıp kendi kendime söylenmeye başladım. O sırada C.M. içeri gidip üzerini değiştirmeye başladı. Sonra polis memurları geldi. Alıp karakola götürdüler. C.M. bu olay hakkında bize hiç birşey anlatmadı. C.M. uyuşturucu madde kullanır. Her türlü uyuşturucu kullandığını biliyorum. Sabah bizim eve geldiğinde uyuşturucu kullanmıştı. Gözünün önünü görmüyordu. Akşam eve geldiğimde normaldi. Bildiğim kadarıyla uyuşturucu madde satar” dedi. C.M.’nin kendilerinde kaldığı süre içerisinde elinde tek taş yüzük ya da yabancı bir telefon görmediğini belirten tanık İsmail G., C.M. 'nin evli olduğunu ve kendi evinde kaldığını söyledi.


TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ
Ara kararını açıklayan mahkeme, katılanlar tarafından dinlenmesinin istendiği tanık Mustafa Tanrıverdi’nin ifadesinin alınması için hakkında zorla getirilmesine hükmetti. Mahkeme, suç vasfı, delil durumu ve istenilen cezanın alt sınırlarını dikkate alarak sanık C.M.’nin tutukluluk halinin devamına hükmetti. Duruşma ertelendi. 
BAŞAK AKBULUT - YUSUF MELİKOĞLU 

Kaynak:Haber Kaynağı