• BIST 104.123
  • Altın 145,809
  • Dolar 3,4910
  • Euro 4,1702
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 19 °C

Demirtaş'tan Savcılara ve hakimlere flaş mesaj!

Demirtaş'tan Savcılara ve hakimlere flaş mesaj!
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dokunulmazlık kararının ardından hakimlere ve savcılara, 'şimdiden söylüyorum, kendi ayağımızla gelmeyeceğiz, ona göre hazırlık yapın' dedi.

İfade vermeye ’gönüllü olarak gitmeyeceklerini’ söylediklerini hatırlatan gazeteciye Demirtaş, “Savcılıklar ve mahkemeler bu hukuk dışı, Anayasa’ya aykırı ve aleni şekilde dikta ya giden yolda sarayın güçlendirmek adına gönüllü olarak kabul etmemizi beklememelidir. Bugün iki buçuk parti bir araya gelerek bu yasayı çıkarmış, onaylamış olabilirler. Bütün Türkiye toplumu.

En azından vicdanı olanlar darbe sürecine giden hukuk, ahlak dışı ittifakı, işbirliğini görmüştür. Bizi normal, olağan bir yargılama sürecine davet etmiş olsalardı, asla çekinmezdik. Bağımsız, adil bir yargılamanın gerçekleşebileceğini yürekten inansak, aklanamayacağımız hiçbir faaliyetimizin olmadığına inandığımız biz gönüllü olarak gider, yargılanırdık. Dokunulmazlığımızın kaldırılmasını arzu ediyorduk. Sarayın talimatıyla çalışan yargı, parlamento, hükümet ve medya var olduğu süreçte sanki adil yargılama olacak gibi bir aldatmacaya figüran olmayacağız. İfademizi almak isteyenler bizi zorla götürecekler.

Şimdiden hakim ve savcılara söylüyorum şimdiden hazırlık yapsınlar. Biz hazırız. Bunlar artık siyasi krizidir. Tıpış tıpış kendi ayağımızla gitmeyeceğiz. Ya tutuklama, ya yakalama, yada zorla getirilme. Bunun dışından sarayın yargısı önünde yargılama var gibi hareket etmeyeceğiz” değerlendirmesini yaptı.


HDP’li vekillerin toplu istifa edip etmeyeceklerine yönelik bir soru üzerine ise Demirtaş şunları söyledi:
“Biz demir leblebiyiz. Bizi h
er çiğnediğinde dişlerin dökülecek ve halkımızı ısıracak dişin ağzında kalmayıncaya kadar süreç devam edecek. Bugün aleni bir şekilde CHP kurumsal desteğiyle gerçekleşmiş karardır. Anayasa Mahkemesine iptal başvurusu için 52 vekilin daha desteğine ihtiyacımız var. Darbeye karşıyım diyen 52 milletvekili varsa imza atsınlar. 52 cesur yürek var mı parlamentoda onu da imzaya açıldığında göreceğiz.“

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim