Deniz Zeyrek'ten CHP ve Gelecek Partisi için önemli iddia

Deniz Zeyrek'ten CHP ve Gelecek Partisi için önemli iddia

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, dün Gelecek Partisi'nin tanıtım toplantısında konuşan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarını ve parti politikasını değerlendirdi.

Deniz Zeyrek, bugünkü "Sağ, solun hastalığına mı yakalandı?" başlıklı yazısında, Ahmet Davutoğlu'nun partisinin duruşunu ve bu durumun diğer siyasi partilere nasıl yansıyacağını aktardı. 

Zeyrek'e göre "CHP toparlayıcı bir siyaset izleyebilirse muhalefetteki sağ partileri yanına çekerek iktidarının önünü açabilir. " 

Sol için bulunmaz fırsat
Ali Babacan da partiyi kurunca AK Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Yeniden Refah Partisi'yle birlikte Milli Görüş orijinli tam beş partimiz olacak. Malum, merhum Alparslan Türkeş'in ülkücü hareketi de üç ayrı partinin omurgasını oluşturuyor. MHP hâlâ en güçlü kale olmakla birlikte, Büyük Birlik Partisi ve İYİ Parti de büyük ölçüde ülkücü tabanı hedef kitle olarak görüyor.

Bu durum, sol siyaset için büyük bir fırsat yaratabilir. Özellikle de CHP toparlayıcı bir siyaset izleyebilirse muhalefetteki sağ partileri yanına çekerek iktidarının önünü açabilir. SP lideri Karamollaoğlu'nun reklam arasındaki sohbetimiz sırasında Kılıçdaroğlu'nun son zamanlarda inanç özgürlüğü, başörtüsü ve demokrasi konusundaki tavrını övmesi de dikkatimden kaçmadı.