Deprem Uzmanı Ahmet Ercan İstanbul için beklenen depremin tarihini verdi! Özellikle Fay daha çok...

Deprem Uzmanı Ahmet Ercan İstanbul için beklenen depremin tarihini verdi! Özellikle Fay daha çok...

Deprem uzmanından büyük ikaz geldi! İstanbul'da yaşayanlar özellikle dikkatli olsun! İşte korkutan İstanbul depreminin tarihi! Ahmet Ercan'dan herkesi ürperten açıklama... Önümüzdeki üç yıla işaret etti...

Deprem Uzmanı Ahmet Ercan'dan uyarı geldi. İstanbul depremi hakkında da konuşan Ercan, önümüzdeki üç senenin deprem yılı olacağını açıkladı. Özellikle Anadolu bölgesi ve dünyada büyük depremler olabilir...

Deprem uzmanından uyarı geldi, 2021 deprem senesi olacak diyen Ahmet Ercan, daha da korkunç olan gerçeği açıkladı. 2022 ve 2023'ün de dünyada ve Türkiye'de depremlerle geçeceğini dile getiren Ercan, beklenen İstanbul depremi ile alakalı bakın neler söyledi?

Ahmet Ercan, yeryüzünde çok büyük bir yalpalanma olduğunu buna sebep olanın ise yerin çekirdeğindeki olağanüstü hareketlenmeden kaynaklandığını açıkladı. Bu durum maalesef önümüzdeki üç sene için yoğun depremleri getirecek.

İzmir'de önlemler hızlıca alınmalı

2020 senesini depremle açıp depremle kapattığımızı hatırlatan Ercan, 2021'de henüz büyük bir deprem görülmese de bu sene de korkutan dereceleri görebileceğimizi ima etti. Son olarak 30 Ekim'de İzmir'i yıkan deprem hakkında da bilgiler aktaran Ercan, bu depremin neden olduğu artçıların yıllarca devam edeceğini açıkladı. Altıya kadar varacak artçı depremlere karşı hazırlıklı olunması gerekiyor çünkü önceki deprem ile yapılar çok yoruldu. Ara sıra vuran artçılar ile de yorulma devam edecek. Ercan bir de Midilli'de büyük 6,6 ile 6,9 arasında bir deprem beklediğini dile getirdi.

22 yıldır çığırtkanlık yapıyorlar ama...

İstanbul depremi için de konuşan Ahmet Ercan, medyaya yansıyan büyük bir deprem çığırtkanlığı olduğunu dile getirdi. Ercan, İstanbul'da gerçekleşecek olan büyük depremi 2045'ten önce beklemediğini duyurdu. 1999 Gölcük depreminin ardından gündeme gelen ve herkese en ufak sallantıda korku salan olası İstanbul depreminin 22 senedir televizyonlarda "her an olacak" diye lanse edildiğini hatırlatan Ercan, deprem için olası bir altyapının şu an olmadığını dile getirdi.

Son deprem hakkında da konuştu

Kayseri ve Sivas'ta önceki gece meydana gelen depremle alakalı olarak da konuşan Ercan, fayın Sivas ve Kayseri'ye doğru yöneldiğini dile getirdi ancak Ercan büyük bir deprem beklemiyor. Ercan, olası depremin en fazla 5,5 büyüklüğünde olacağını aktardı.

İlgili Haberler