Depresyondaki saçlara organik çözüm

Depresyondaki saçlara organik çözüm

Saçların uzamaması, çabuk kırılması ve sağlıksız bir görüntüye sahip olması pek çok kişiyi sıkıntıya sokan estetik sorunların başında geliyor.

Organik Saç enjeksiyonu ise, bu soruna kök hücreli bir çözüm sağlıyor.

Estetik International Sağlık Grubu bünyesinde yapılan Organik Saç Enjeksiyonu hakkında konuşan merkezin kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, ‘’Saçlar da depresyona giriyor. Yeteri kadar iyi beslenmiyoruz, ayrıca saçlara çok fazla kuaför uygulaması yapılıyor ve bu da saçların daha fazla yıpranmasına neden oluyor. Oysaki saçlar estetik duruşun birincil yapılarındandır. Dikkat çeken bir parçamız olan saçlar eğer bakımsız, sağlıksız ve yıpranmışsa estetik dışı bir görüntü oluşturur. Bu sebeple saçları kökten beslemek gerekiyor. Kliniklerimizde yaptığımız Organik Saç enjeksiyonu da bu konuda olumlu geri dönüşler alınmasını sağlıyor’’ dedi.


SAÇLAR İÇİN İKİNCİ BİR HAYAT
Saçların sağlığına kavuşması için yağdan elde ettikleri kök hücrelerle bir enjeksiyon gerçekleştirdiklerini belirten Cihantimur, ‘’Hastanın bölgesel yağlanma alanından bir miktar yağ alınıyor ve bu kök hücreden zengin hale getirildikten sonra, saçlı deriye enjekte ediliyor. Kök hücre yaşadığımız yüzyılın en büyük başarılarından biri ve en makul şekilde insanın kendi yağında bulunur. Bu şekliyle saç kökleri, kök hücrenin tüm avantajlarını anında hissediyor ve saçlar için ikinci bir hayat şansı tanıyor. Organik Saç enjeksiyonu tam manasıyla hastanın kendi hücreleri kullanıldığı için de “organik” kelimesini karşılıyor’’ ifadelerinde bulundu. 


GÜÇLENEREK UZAYAN SAÇLAR
Estetik International kliniklerine gelerek özellikle saçlarının güçsüzleştiğinden bahseden hastalarına Organik Saç enjeksiyonu yaptıklarını dile getiren Cihantimur, ‘’Organik Saç enjeksiyonu en başta saçların güçlenmesine ve güçlenerek daha çabuk uzamasına vesile oluyor. Kök hücreden gelen avantajlarla saçların parladığını, dolgunlaştığını ve çok daha sağlıklı bir hal aldığını gözlemliyoruz. Saç dökülme sorununa da etkili bir çare olan Organik Saç enjeksiyonu ortalama 1 saat içerisinde tamamlanan ve günlük sosyal yaşantıyı etkilemeyen bir müdahale. Aldığımız geri dönüşler ise, son derece gülümsetici’’ diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı