Derhal Bırakın Saçları Mahveden Zararlı Alışkanlıklar

Derhal Bırakın Saçları Mahveden Zararlı Alışkanlıklar

Bu alışkanlıklar saçları çok yıpratıyor! Saçlarda kepek başta olmak üzere kelliğe kadar götürebilen bu alışkanlıklardan uzak durmak gerekiyor. Saç sağlığı için bu alışkanlıklardan derhal kurtulun...

Özellikle erkeklerde daha sık rastlanan saç dökülmesini engellemek adına ek takviyeler almanın yanında günlük olarak yapılan bazı hatalar hakkında da bilinçlenmek ve bir daha bu hatalara düşmemek gerekiyor. 

Kıyafete göre saç modelini ayarlayın

İlk olarak hangi kıyafet giyildiğine dikkat etmek gerekiyor. Saçlarınız uzunsa ve üzerinize giydiğiniz kıyafet yüklüyse çok kolay elektriklenme yaşanacaktır. Bu durum da zaten gün içerisinde kabarmış şekilsiz saçlarda kendini belli eder ama tek sorun saçın kabarması değil. Elektriklenen saç kırılmaya da yatkın olur. Diğer yandan ıslak saçlar da aynı konumda olacağı için şemsiye kullanmak, yün kıyafet giyileceği gün de saçları toplamak gerekiyor.

Cıva saçların dökülmesine neden oluyor

Konserve ton balıkları hem güzel bir tada sahip oluyor hem de salataların içerisinde enfes sağlıklı bir hal alıyor. Ancak bu balıkların içerisinde yapılan araştırmalara göre cıva da bulunabiliyor. Zehirleyici olduğu bilinen cıva bir yandan da saçları döküyor. Bu nedenle konserve balıklara karşı dikkatli olmak gerekiyor.

Saç kremini sadece uç kısımlara uygulamak gerekiyor. Saç köküne değen krem saç derisindeki nefes alan gözenekleri tıkayabiliyor. Kepek başta olmak üzere de çok fazla saç sorununa yol açabiliyor. Diğer yandan saçları lastik toka ile toplamak da fazla çekiştirme anlamına geldiği için kumaş tokaların tercih edilmesi gerekiyor.

Saç modellerine dikkat etmek gerekiyor

Saçları daha dolgun göstermek için kaynak saç kullanmak da yapılan hatalardan biri. Bu kaynak saçlar takılan bölgede kelleşmeye kadar yol açabiliyor. Bu nedenle kullanılacaksa bile çok dikkatli olmak gerekiyor. Diğer yandan saç köküne yakın örgü modelleri de saçlarda bölgesel kelleşmeye yol açan diğer bir etmen. Saçları çekiştirecek ve hava almasını önleyecek tüm modellerden kaçınmak gerekiyor.

Kuru şampuanlar da ne kadar günü kurtaran bir icat olsa da çok sık kullanmaktan kaçınmak gerekiyor. Kuru şampuanlar saç derisini kurutup pul pul dökülmeye neden olduğu için uzun süre kepek sorunu çekmeye neden olabilir.