Dertlere Deva Oluyor 40 Yaş Üstündeki her erkek 2 bardak kaynatıp içmeli

Dertlere Deva Oluyor 40 Yaş Üstündeki her erkek 2 bardak kaynatıp içmeli

Son Günlerde Herkesin Bilmesi gereken tamamen doğal bir içecekden söz edeceğiz. Evde kendiniz hazırlayabilir ve kolaylıkla afiyetle içebilirsiniz.

Cevizin Kendisi hayatımızda başlı başına bir mucize. Cevizin kabuklarının dahi faydalı olduğunu bazı uzmanlar dile getirmiş ve medyada genişçe yer bulabilmişti.

Ceviz Doğamızda belkide en sevdiğimiz kuruyemişlerden. Onu baklavalarımıza salatalarımıza hatta böreklerimize ekliyoruz.

Oysa Cevizin sadece böyle kullanım alanları yok.

Cevizin Suyu bile başlı başına bir mucize. Belki bu tarifi daha önce duymadınız. Öğrenmeniz açısından sizlerle paylaşıyoruz. Sizlerde mutlaka paylaşarak dostlarınızın faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Ceviz Sadece Ülkemizde yetişmiyor dünyanın bir çok noktasında bulunabiliyor. O nedenle kolaylıkla cevize ulaşabilmek mümkün. Sözü fazla uzatmadan gelelim tarifle ilgili bilgilere..
 

Ceviz suyunun faydaları

Bolca viitamin, Omega-3 ve yağlı asitler içeren cevizin tüm faydalarına hemen hemen herkes aşina... Uzmanların sıkça dillendirdiği gibi her gün bir avuç ceviz yemek, sağlıklı bir kalp, beyin ve kilo kontrolü için neredeyse şart.

Özellikle hamilelerde, bebek gelişimi süresince de önerilen ceviz, bebeğin beyin gelişimine katkı sağlamakta. Beyin gelişiminin yanı sıra, bebeğin ileri zamanlarında karşılaşabileceği alerjileri vakalarına karşı da tam bir korucu çeper oluşturuyor.

 ceviz suyunun faydalarından bahsetmek istiyoruz sizlere.

Tokluk süresini uzatır, yap yakıcı özelliği sayesinde kilo vermeyi hızlandırır.

Düzenli olarak içilen ceviz suyu yorgunluk ve halsizliği yok eder.

40 yaş üstü erkeklerin prostat problemlerini ortadan kaldırır.

Hamilelik boyunca tüketilen ceviz suyu, kilo alımını da yavaşlatır.

Karaciğer sorunlarıyla da savaşır. Karaciğeri güçlendirerek olası sıkıntıları ortadan kaldırır.

Tiroid ve kolesterol hastalarına da tavsiye edilir.

Bağırsak problemlerinde son derece etkilidir. Gaz sorunu yaşayanlar düzenli olarak içmeye devam ederse bu sorun ortadan kalkacaktır.

Ceviz suyu nasıl hazırlanır?
Yaklaşık 10 adet temizlenmiş cevizi 6 bardak ılık suya atın. 7/8 saat demlendirin. Bu karışımı sabah ve akşam bir barda
k içebilirsiniz. Sabahları aç karnına, akşam ise yatmadan önce içmeye özen gösterin.

Not: Bu karışım oldukça doğal, fakat etkileri kişiden kişiye farklılık göstermekte. Bu sebeple denemeden önce doktorunuza danışmakta fayda var. Sağlıcakla :)

Kaynak : MYNET.COM