Devlet evinde yenilik yapacaklara 25 bin lira destek sunacak başvuru yeri açıklandı

Devlet evinde yenilik yapacaklara 25 bin lira destek sunacak başvuru yeri açıklandı

Eğer evinizde tadilat yapmak istiyorsunuz ve durumunuz buna müsait değilse devlet destek sağlıyor! Başvurmanız yeterli olacaktır. İşte tüm yapılması gereken her şey..

Evinde tadilat yapmak isteyen ancak durumu müsait olmayanlara devlet 25 bin liraya kadar destek sağlıyor. Evde tadilat parası olarak bilinen desteği almak için ise belirli şartlar var.

Son dönemde maddi durumu iyi olmayan evi kötü ve bakımsız aynı zamanda sağlıksız durumla olan yurttaşlara devlet herhangi bir karşılık beklemeden destek vermektedir.

Vatandaşa özellikle pandemi sürecinde büyük destekler sağlayan devlet maddi durumu yetersiz olan vatandaşlara yönelik desteklerini artırarak devam ettirmektedir

Oturulması imkansız hale gelmiş ve acil tadilat isteyen bir çok konut bulunmakta. Bu konutlarda yaşayan vatandaşların sağlık durumları göz önüne alınarak devlet 25 bin liraya kadar karşılıksız tadilat desteği sunmaktadır.

Maddi durumu yetersiz olan vatandaşlara bugüne kadar bakanlık tarafından bu destek sağlandı sağlanmaya devam ediliyor

Yapılması gereken ise bu destekten yararlanmak için Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurmak

Vatandaşın kimlik numarasının bulunduğu kimlik ile başvuru tamamlanıyor. Başvuru ardından vakıf heyeti karar veriyor

Başvuru yapacak vatandaş 18 yaşından büyük olmalı ve ev içerisinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte biri oranında olması başvuru süreci açısından önemli görülmektedir.

Ayrıntılı bilgiyi vakıfdan alabilirsiniz