Devlet harekete geçti borcu olan herkesi sevindiren gelişme! 81 ile yazı gönderildi..

Devlet harekete geçti borcu olan herkesi sevindiren gelişme! 81 ile yazı gönderildi..

SGK ve Maliyeye borcunuz varsa bu haber sizi yakından ilgilendiriyor. Yapılandırma ve indirimden faydalanmak için...

Maliye ya da SGK ikisinden herhangi birine borcunuz varsa elinizi çabuk tutun!

Ülke genelinde SGK ya da Vergi Dairesine borcu olan tüm yurttaşların borçlarının yapılandırılacağı bilgisi verildi. Borçlara ödenecek olan faiz ücretlerinde ise %90 oranında bir indirim yapılması öngörülüyor.

2020 yılının Aralık ayı sonuna kadar yapılması planlanan yapılandırma işlemlerinin süresi vatandaşı mağdur etmemek adına 1 ay uzatılmıştı. Şimdi o uzatma işleminde de geri sayım başladı.

Son 2 Hafta

Yapılandırma işlemlerinin halledilmesi ve bir ödeme planının oluşturulması için borçluların bağlı bulundukları illerde bulunan ilgili kurumlara giderek başvuruda bulunması gerekiyor.

Başvuru işleminin ardından ödemelerini kaç ayda ve ne kadar ücret üzerinden yapacağı ile ilgili planlama yapılan mükelleflere, bu zamana kadar yüklenen faiz borçların da ise indirim yapılacağı duyuruldu. Borçlular en az 6 ay en fazla ise 18 aya kadar taksitlendirme işlemini yapabiliyor. Borç yapılandırılmasında 6- 9- 12 ve 18 aylık yapılandırma seçenekleri bulunuyor.

2020 yılının son ayında devlete borcu olan tüm vatandaşların borçlarını yapılandırabilmesine ilişkin çıkarılan affa başvuru yapabilmek için ise son 14 gün.

1 Şubat'ta Son Buluyor

Resmi Gazete yayımlanan yapılandırma kararında; 7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun 3'üncü maddesi ile 4'üncü maddesinde (on üçüncü ve on dördüncü fıkraları hariç) yer alan başvuru ve ilk taksit ödeme sürelerinin anılan maddelerde belirtilen sürelerin bitiminden itibaren bir ay uzatılmasına karar verilmiştir denilerek duyurusu yapılmıştı. Pandemi nedeniyle yığılmaların yaşanmaması sebebiyle başvuracak vatandaşların işlemlerini son güne bırakmaması gerekir.

İlgili Haberler