Devlete ve bankalara borcu olan herkesi ilgilendiren müjde geldi

Devlete ve bankalara borcu olan herkesi ilgilendiren müjde geldi

Kredi kartı ve kredi borcu günümüzün en büyük sorunlarından biri. Aynı zamanda da vergi borçları. Vatandaşları sevindiren borç düzenlemesinde yeni gelişme..

DEVLETE BORCU OLANLARA MÜJDE! YAPILANDIRMA MECLİSTEN GEÇTİ!

Kredi kartı ve kredi borcu günümüzün en büyük sorunlarından biri. Özellikle devlete olan borçlar büyük bir yükün altına girildiğinin de işareti olabiliyor. Milyonlarca vatandaş da vergi borcu için yapılandırma bekliyor. İşte o vatandajlar müjdeli haber sonunda geldi.

DÜZENLEME MECLİSTEN GEÇTİ

Verginin yanı sıra trafik cezaları ve sigorta prim borcu gibi borçlar için bir süredir yapılandırma bekleniyordu. Söz konusu düzenleme için gözler Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeydi. Ve sonunda beklenen haber geldi. Düzenleme Meclisten geçti. Milyonlarca vatandaş da rahat bir nefes aldı. Zira devlet toplam yaklaşık 250 milyarlık borç için vatandaşa kolaylık sağlayacak.

BİR ÇOK BORCU KAPSIYOR

Bu gelişmenin ardından en çok sorulan sorulardan biri de hangi borçlara kolaylık sağlanayacağıydı. Bunlar arasında vergi borçlarının yanı sıra Motorlu Taşıtlar Vergisi, trafik cezaları, SGK prim borçları, kaçak geçiş cezaları, askerlik, seçim ve nüfus para cezaları, Belediyelere ödenen borçlar ve Gümrük
Vergisi cezaları var.

Düzenlemeyle birlikte 30 Nisan 2021 öncesi dönemle ilgili borçların yapılandırılması mümkün olacak. Ancak bazı istisnalar da var. Örneğin sigara içme ve maske yasağı kapsam dışında tutuldu.

Yapılandırma başvuruları 2021 tarihine kadar yapılabilecek. Borçlar toplam 18 taksitte 2'şer ay şeklinde ödenebilecek.Ayrıca borçların faizlerinin de silineceği, buna enflasyon farkının ekleneceği belirtildi.

En Yeniler