• BIST 87.089
  • Altın 247,926
  • Dolar 6,0479
  • Euro 6,7484
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 21 °C
  • İzmir 26 °C

Dicle Elektrik, Dağıtım Sektörünün İlk Ar-ge Merkezini Kurdu

Dicle Elektrik, Dağıtım Sektörünün İlk Ar-ge Merkezini Kurdu
Dicle Elektrik, Türkiye genelinde dağıtım hizmeti veren 21 elektrik şirketi arasında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan Ar-Ge merkezi açma izni alan...

Dicle Elektrik, Türkiye genelinde dağıtım hizmeti veren 21 elektrik şirketi arasında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan Ar-Ge merkezi açma izni alan ilk dağıtım şirketi oldu.

Özelleştirme sonrasında hizmet verdiği illerde enerji kalitesi ile birlikte müşteri memnuniyetini artırmak için özellikle teknolojik yatırımlara ağırlık veren Dicle Elektrik Dağıtım, bu doğrultuda bir Ar-Ge merkezi açmak için kısa süre önce Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na başvurdu. Başvuru olumlu sonuçlandı ve söz konusu merkez kuruldu. Böylece Dicle Elektrik, 21 şirket arasında AR-Ge merkezi kuran ilk elektrik dağıtım şirketi oldu.

Ar-Ge merkezini açan enerji şirketi, kronikleşen kayıt dışı elektrik kullanımını önleyerek müşterilerine daha kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi verebilmek için 65 milyon lira değerindeki 4 projeyi hayata geçirmek üzere zaman geçirmeden harekete geçti.

65 milyonluk 4 proje

Ar-Ge Merkezi kuran ilk elektrik dağıtım şirketi olan Dicle Elektrik Dağıtım, zaman geçirmeden oluşturduğu merkezde 1 milyon 521 bin 500 bütçeli Atlas Projesi, 40 milyon bütçeli Yatay Sayaç Projesi, 16 milyon 540 bin bütçeli Dijital Dönüşüm Projesi ve 7 milyon bütçeli Saha Yönetim Sistemi (SYS) projesi ile ilgili çalışma başlattı. Söz konusu projeler, bölgeye has teknik, kültürel, sosyal ve coğrafi kriterlere uygun şebeke analiz, tasarım ve yönetimi, akıllı ölçüm sistemleri analiz, tasarım ve yönetimi, kesinti analiz, tasarım, yönetimi, iş gücü yönetimi, enerji talep ve tüketim analizi, yönetimi, varlık yönetimi, yatırım analiz, tasarım ve yönetimi ve entegrasyonu içeriyor.

Söz konusu projelerin tamamlanması ile arıza kaynaklı kesintilere hızlı müdahalenin yanında, kayıt dışı kullanımı önlemek ve kesinti süresini kısaltmaya kadar birçok konuda tüketicilere fayda sağlayacak.

Dicle Elektrik, Dağıtım Sektörünün İlk Ar-ge Merkezini Kurdu

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim