• BIST 98.455
  • Altın 219,530
  • Dolar 5,3279
  • Euro 6,0542
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 0 °C
  • İzmir 11 °C

Didim'de Sibirya Kurdunun Şansı

Didim'de Sibirya Kurdunun Şansı
Didim'de tatil boyunca bakılıp, sonra sokağa bırakılan köpeklerden birisi olan saf ırk dişi Sibirya Kurdu Barınağa geldiği gün sahiplendirildi.

Didim'de tatil boyunca bakılıp, sonra sokağa bırakılan köpeklerden birisi olan saf ırk dişi Sibirya Kurdu Barınağa geldiği gün sahiplendirildi.

Tatilci bir ailenin Didim'e getirip tatil boyunca baktığı ancak giderken götürmeyip sokağa bıraktığı köpek bir süre mahalleli tarafından bakıldıktan sonra huyları gereği sevimli ve insana yakın ancak özgürlüğüne düşkün karakterlerinin yanlış anlaşılması sonucu Didim Sokak Hayvanlarına yapılan bir ihbar üzerine sokaktan alınıp barınağa getirildi. Sibirya Kurdunun üzerinde sahibiyle ilgili bir emarenin bulunmaması üzerine sahiplendirilmek üzere ilana çıkarılınca, 1 saat içinde sahiplenmek üzere yapılan bir müracaatçıya Sibirya kurdu teslim edildi.

Barınak kayıt ve sahiplendirme sorumlusu Derya Maden Efeler Mahallesi civarında yaklaşık 2 aydır mahallelinin bakımını yaptığı köpeğin çocuklarla oyun oynamak istemesi ve bundan korkulup rahatsız olma şikayeti üzerine Sibirya Kurdu köpeğe sokak hayvanı işlemi yapılarak barınağa getirildiğini söyledi.

Köpeğin durumuyla ilgili sosyal medyada yayınlandıktan 1 saat sonra Almaya'dan gelen bir ailenin saf ırk Sibirya Kurduna talip olduğunu yapılan tahkikat sonucunda Barınakta yapılan muayene ve tedavinin ardından aileye teslim edildiği, ailenin köpeğin sağlık durumu ve ırki tescili yaptırdıktan sonra kısırlaştırma ve cip takma işlemini gerçekleştireceğini, ardından Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bilgisiyle yurt dışına çıkış pasaportunun hazırlandıktan sonra özel bir yuva ile yurt dışına gönderileceğini belirtti.

Didim Sokak Hayvanları Barınağı görevlisi Derya Maden tatil sezonu sonu itibariyle çok güzel ve gerçekten kaliteli ve saf ırk bir çok köpeğin Didim sokaklarına bırakıldığını kendilerine her gün bu şekilde şikâyetlerin geldiğini belirterek hayvan severlerin düşünerek hayvan sahibi olmalarını istedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim