• BIST 92.303
  • Altın 210,309
  • Dolar 5,3374
  • Euro 6,0765
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 19 °C

Dilipak Hükümete seslendi! Sakın Bunu yapmayın

Dilipak Hükümete seslendi! Sakın Bunu yapmayın
Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında devlet kurumlarıyla ilişiği kesilen Cemaatçilerin yerine getirilen isimlere dikkat çekti.

Dilipak, “Bugünlerde birçok görevden almalar oluyor, hemen birileri o makamları kapmak için fırsat kolluyor. Dikkat: gelen gideni aratabilir.. Bir beladan kurtulalım derken yakamızı bir başka belaya kaptırmamak için çok dikkatli olmamız gerek” dedi.

“DİNDAR, MEZHEBDAŞ, TARİKATDAŞ, IRK, KABİLE, ARKADAŞ…”

“Rüşvet ve torpil ‘kul hakkı’ olarak toplumun iki afetidir.. İster soruları çalın, ister adamını bulup hakkı olmayan birini layık olmadığı yere tayin edin, aynı şeydir” diyerek yazısına başlayan Dilipak, şunlara dikkat çekti:

“Önce liyakat’a değil, ehliyet’e bakacağız. Tamam, ehliyet sahibi ise, sonra liyakata bakacağız.. Dürüst mü bakacağız, değilse bilen adam daha tehlikeli olabilir. Dindar, mezhebdaş, tarikatdaş, ırk, kabile, arkadaş, ideolojik paydaşlık, hemşehricilik öncelikli tercih olmayacak. Adama iş bulmak değil, işe ehliyet ve liyakat sahibi adam bulacağız. Elbette insan olarak adama da haline münasib bir iş bulmasına yardımcı olabiliriz. Öncelik belki olsa olsa eşitler arasında birinci olabilir.”

“AKRABA KAYIRMACILIĞI YOK”

Dilipak yazısını şöyle sonlandırdı:

“İşi ehline, hak ve liyakat sahibine vereceğiz! Torpil, rüşvet yok! Hemşehricilik yok. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun mazlumdan yana zalime karşı olacağız, zalim babamız da olsa, mazlum düşmanımız da olsa. Bir kavme olan düşmanlığımız bizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmeyecek.. Dincilik, mezhepçilik, tarikatçılık, Kürtçülük, Türkçülük, Çerkezcilik, Gürcücülük, Arapçılık, Arnavutçuluk yok! Akraba kayırmacılığı yok. Fikri kavmiyyeti tel’in ediyor Peygamber. Tamam mı! Selâm ve dua ile..”

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim