• BIST 102.837
  • Altın 225,477
  • Dolar 5,2928
  • Euro 5,9952
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 9 °C
  • İzmir 13 °C

Dinar Belediyesi’nin Katkıları İle “Nevruz Bayramı” Kutlandı

Dinar Belediyesi’nin Katkıları İle “Nevruz Bayramı” Kutlandı
Türk Dünyası 21 Mart Nevruz Bayramı Dinar Belediyesi'nin katkılarıyla Türk Ocakları Dinar Şubesi ve Dinar Yazarlar ve Şairler Kültür Derneği tarafından...

Türk Dünyası 21 Mart Nevruz Bayramı Dinar Belediyesi'nin katkılarıyla Türk Ocakları Dinar Şubesi ve Dinar Yazarlar ve Şairler Kültür Derneği tarafından Ozan Kul Mercan Türkü Konseri'yle kutlandı.

Özel bir kuruluşun konferans salonunda gerçekleştirilen Nevruz Bayramı kutlamasına Belediye Başkanı Saffet Acar, CHP Dinar İlçe Başkanı Mevlit Er, BBP İlçe Başkanı Nuri Çetin, Dinar Belediyesi Meclis üyeleri, Çanakkale Gazisi Bombacı Mehmet Çavuş'un oğlu Ali İhsan İpek, Ozan Kul Mercan'ın öğrencileri ve kadınlı erkekli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Emekli Öğretmen Kadir Çalışkan'ın sunumu ile "türkü gecesi" saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Gecenin açış konuşmasını Dinar Yazarlar ve Şairler Kültür Derneği Başkanı Yaşar Sağlam yaptı. Sağlam, "Nevruz bir Türk Bayramıdır. Bugün Türk Dünyası'nın tüm coğrafyalarında kutlanan bu bayram yeni gün anlamına gelir. Baharın gelişi ile Türklerin Ergenekon'dan çıkışı bu gün bir bayram havasında kutlanır. Yapılan kutlama etkinliklerinde müzik önemli yer tutar. Biz de bu ata bayramımızı Ozan Kul Mercan Türkü konseriyle kutluyoruz. Başta Belediye Başkanımız Saffet Acar olmak üzere bize destek verenlere ve gecemize katılan siz değerli hemşerilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Acar: "Türkü bu milletin tüm değerlerini, hepimizi kucaklar"

Daha sonra sahne alan Ozan Kul Mercan'ın öğrencileri sevilen türküleri estrümantel olarak seslendirdiler ve büyük takdir topladılar. Belediye Başkanı Saffet Acar çok başarılı bulduğu öğrencileri tek tek kutladı ve kendilerine hediye verdi. Yaptığı kısa konuşmada Dinarlıların Nevruz Bayramını kutladı. Başkan Acar, "Bu yavrularımız yarının Dinar'ının kültür insanı olacaklar. Türkü bu milletin tüm değerlerini, hepimizi kucaklar, Ozan Kul Mercan'ı yarınların ozanlarını yetiştirdiği ve besteleriyle Dinar Kültürüne katkı sağladığı için tebrik ediyor, yaptığı çalışmaları Dinar adına önemsiyorum" dedi.

Gecede Dinar Yazarlar ve Şairler Kültür Derneği üyeleri şairlerden Süleyman Uysal, Turan Karlı, Rıfat Yiğit, Abdurrahman Ertürk ve Refik Kaplan günün anlam ve önemine uygun şiirlerini seslendirdiler.

Dinarlı şairler Süleyman Uysal, Raif Öztürk ve kendi şiirlerinden beslediği birbirinden güzel yirmi türküyü başarıyla seslendiren Ozan Kul Mercan dinleyicilerin gönül tellerini titretti, her söylediği parçadan sonra heyecanlı bir alkışlar aldı. Ozan Kul Mercan türkü gecesini tüm kesimler tarafından sevilen ve katılımcılarında eşlik ettiği "Türkiyem" parçasıyla bitirdi.

Etkinlik katılımcılara verilen plaketlerin ardından sona erdi.

Dinar Belediyesi’nin Katkıları İle “Nevruz Bayramı” Kutlandı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim