• BIST 89.646
  • Altın 347,831
  • Dolar 6,7140
  • Euro 7,2580
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 7 °C
  • İzmir 12 °C

Dinlemek Bu kadar Kolay Mı?

Dinlemek Bu kadar Kolay Mı?
Son günlerin gündem oluşturan konuşlarının başında telefon dinleme gelmektedir.

Bu konu hakkında yapılan yorumlarda veya suçlamalarda gerekli önlemlerin alınmasına rağmen dinlemelerin yapılması ve bunların amacı dışında kullanılması gelmektedir. Kişiler konumlarının vermiş olduğu yetkiyi kişisel çıkarları amacı ile kullanabilmektedir.

 

Bu aşamada akıllara telefon dinleme bu kadar kolay mı şeklinde bir soru gelmektedir. Telefonlarından en küçük bir cızırtı veya her hangi bir ses karışması geldiğinde ilk akılara gelen ise telefonum dinleniyor olmaktadır. İş o kadar ileriye gitmektedir ki kalkıp telefonun bataryasını yerinden çıkartanlar ve o şekilde sohbet etmek isteyen kişiler bulunmaktadır.

 

    İnsanları tedirgin eden özel hayatın gizliliğini ihlal eden, elde edilen bilgilerin farklı amaçlar için kullanılıyor olması kişiler arasında büyük bir tedirginlik ortaya çıkartmaktadır.    

 

  Yasalarımızda zorunluluklar acık olarak belirlenmiştir. Yasal nüfusu bulan kişiler üzerinde bu tarz dinlemeler yapılabilmektedir. En yaygın olan yöntem ise casus telefon dinlemesi olmaktadır. Aile içi sorunların çözülmesinde veya şirket değerlerinin korunması noktasında dinlemeler ve izlemeler yapılmaktadır. Ülkemizin önde gelen değerli firmaları nakliye araçlarında dinleme ve izleme yöntemlerini uzun yıllardır kullanmaktadırlar. Burada amaç hem kuryeyi korumak hem de maddi değeri olan eşyaları korumaktır. Bu durumda her hangi bir art niyet gütmek yanlış olacaktır. Basit bir telefon dinleme programı ile dinlemem izleme yapmak mümkün olmaktadır.

 

  Yapılacak olan dinleme, izleme ve takip işlemlerinde yüzde yüz başarı elde edebilmek için farklı özelikleri barındıran yazılımlar ile işe başlamak sağlıklı olacaktır. Casus telefon dinleme işleminde her alanın kontrolünü elinde bulundurmak için kişilerin rahatlıkla kurulabilen ve kontrolü basit olan ürünlere yönelmektedirler. Farklı isimler altında sunulan, internet üzerinden de rahatlıkla ulaşılan cihaz ve telefon dinleme programı ise sizlerin işlerini daha da kolaylaştıracaktır. Dinleme esnasında gürültülü ortamda olunması veya bulunduğunuz alandan karşı tarafa her hangi bir ses gitmesi kesinlikle olmaz. Ses gidişi program tarafından tek yönlü olarak düzenlenmektedir. Dinlediğiniz sesin ise kalitesi artırılıp belli bir süzgeçten geçerek kolaylıkla kalite artırımı yapılmaktadır. Cihaz ile konuşma yapılmada sistem çalışmaya devam etmektedir. Bu dönemde ise ortam dinleme yapılabilmektedir. Telefon ile konuşuluyormuş şeklinde canlı olarak ortam dinlenmektedir.

 

Bu zamanda ise arkadaş gruplarının veya iş yeri gruplarının konuşmaları orta çıkartılmaktadır. Çocuklarının kötü yola gitmesini istenmeyen ailelerin başvurduğu yöntem olarak ortam dinleme ilk sırada gelmektedir. Diğer bir faydası ise sosyal alan dinlemesidir. Başta facebook olmak üzere sosyal paylaşım adı verilen alanlardan kaynaklı çıkan çocukların eşlerin kötü yola sürüklenmeleri de artık yazılım ile sona ermektedir. Yazılım yüklenmiş olduğu telefonun internette yapılmış olan tüm hareketleri kontrol altında tutmaktadır. Kayıtlı olan resimlerin ulaşılması, rehberin didik didik edilebilmesi de gene yazılım ile mümkün olmaktadır. Üst düzey telefon dinleme programları ise kamerasından canlı olarak görüntü alınmasını sağlamaktadır.

 

www.casus-telefondinleme.net firması tarafından internet adresinde sunulan program ve telefonlar ise onlarca ek göreve hizmet etmektedir. Sosyal paylaşım alanlarında ki kontrolün yanında uydu sistemi üzerinden telefonun bulunduğu alanlar hatası olarak gösterilmektedir.

 

En küçük mekan ve yer sapmasına neden olmayan yazılım ile kusursuz takip edilmesini sağlamaktadır. Yanılgılara düşmeden ve olayları tüm çıplaklılığı ile ortay çıkartmak isteyen binlerce kişi site üzerinden siparişlerini vermektedir. Firma ayrıca ofislerinde kısa süreli olarak yazılım yüklenmesi konusunda yardımcı olmaktadır. Kısa süreli denem kurulumu yanında dinleme işlemi de yaptırılmaktadır. Dinlemelerin ne kadar kolay olduğunu görmek için firma ile rahatlıkla bağlantıya geçip detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim