Diyet Yapanlara Tok Tutacak Hızlı Ara Öğün Önerileri!

Diyet Yapanlara Tok Tutacak Hızlı Ara Öğün Önerileri!

Diyet yaparken hem metabolizmayı hızlandıracak hem de kilo vermenin önünde engel oluşturmayacak bu öğün tavsiyelerine bayılacaksınız! Ara öğün diyette patlamaları da önlediği için mutlaka uygulanması gerekiyor. İşte ara öğün önerileri...

Diyetin belki de en önemli uygulama noktası ara öğünlerdir. Ağa öğünleri atlayarak daha iyi bir diyet yapmış olmazsınız. Ara öğünler için ise sürekli aynı sıkıcı şeyleri yemekten sıkıldıysanız bir de bunları deneyin!

Ara öğün diyetin bel kemiğidir diyebiliriz. İlk kez diyet yapanlar hırsa gelip ara öğünleri atlamayı tercih ettiklerinde büyük bir kriz ile karşılaşabilirler. Bu nedenle ara öğünün önemini kavrayıp buna göre hareket etmek gerekiyor.

Ara öğünü ana öğünle karıştırmayın

Ara öğünde dikkat edilmesi gereken ise bunun bir "Ana" öğün olmadığıdır. Yani yersiniz ancak tıka basa doymak için değil. Yemek yemenizin nedeni hem metabolizmanızı hızlandırmak hem de büyük krizler geçirmenizi önleyerek açlık ataklarını bastırmaktır. Başta ağız dolusu ara öğün yapmak isteyebilirsiniz ancak buna kısa sürede alışacağınıza emin olun.

Zamanlamaya uymadan olmaz

Diğer bir önemli konu ise ara öğünün zamanlaması. Ana öğünü yedikten sonra iki ya da üç saat içerisinde ara öğünü mutlaka tüketin. Hatta bunun için kendinize on beş dakika ayırın ve uzun uzun çiğneyerek yiyin. Metabolizmanız için emin olun çok daha iyi bir sonuç verecektir.

Ara öğün tavsiyeleri

  • Ara öğünde bilmeniz gereken bir kural bulunmaktadır. Süt ve elma gibi ara öğünler aslında kişinin karnını çok daha kazındırmaktadır. Bu nedenle eğer aç kalarak diyet yapmayı tercih ediyorsanız elma ve süt tüketebilirsiniz ancak bunun oluşturabileceği krizleri baskılamak için mutlaka biraz tarçın ekleyin. Tarçın kan şekerini düzenlediği için daha fazla dayanmanıza yardımcı olur.
  • Diğer bir ağa öğün tavsiyesi ise kuru meyve ve kuruyemişlerdir. Özellikle bir adet kuru incir içerisine bir kaç tane ceviz ya da fındık doldurarak yeşil çayın yanında afiyetle yiyebilirsiniz.
  • Ara öğünde bitter çikolatadan iki tablet de tüketebilirsiniz. Günlük şeker alımınıza dikkat ederek bitter çikolatanın yanında bir de köpüklü sade Türk kahvesi yaparsanız en harika ara öğün deneyiminizi bu şekilde yaşarsınız.
  • Diğer bir ara öğün önerisi ise bir yemek kaşığı yoğurt, çok az çörekotu ve iki adet grisini. Yanında isterseniz bitki çayı da içebileceğiniz bu ara öğün çok keyifli olsa da çok fazla tercih etmemeye özen gösterin. 

İlgili Haberler